2.A (Mgr. Vladimíra Pensdorfová)

2. 10.

Vážení rodiče,

zasílám učivo v tomto týdnu:

M str. 15 - 18, PZ sloupeček 70 - 73,

Začali jsme s rýsováním - budeme rýsovat na zvláštní papír a potřebujeme v penále tužku č. 3.

ČJ uč. str. 17 - 20, PS str. 12 - 14, písanka str. 7, 8 a 39, čítanka str. 23 - 29

V pátek si s dětmi ukážeme, jak si zapisovat do čtenářského listu a přes víkend ( do úterý ) si na tento papír přimalují obrázek k článku v čítance str. 27 Já Baryk. Během příštího týdne děti dostanou prázdný čtenářský list, do kterého si do konce října zapíší informace o své přečtené nebo rozečtené knize. Pokud to přinesou dříve, nevadí.

Pr uč. str. 9 - 11, PS str. 16 a 19

Některé děti si učivo prvouky nepamatují ( viz. test) a již bude potřeba si učivo doma zopakovat.

Přeji klidný týden.

25. 9.

Vážení rodiče,

zasílám učivo v tomto týdnu :

M str. 14, PZ sloupeček 68, 69

ČJ uč. str. 14 - 16, PS str. 10, 11, písanka str. 15, 27, čítanka str. 19 - 22

PR uč. str. 8, PS str. 12 - 14

Ve čtvrtek budu posílat školní sešity k nahlédnutí, prosím podepište je.

V pátek budeme mít 4. hodinu čtenářskou dílnu. Děti si přinesou knihu, kterou doma mají rozečtenou nebo ji v poslední době dočetly. Čítanku v pátek nosit do školy nemusí.

Jen připomínám, že, když děti ve škole chybí, musí mít po návratu v ŽK hned napsanou omluvenku.

Akce, které nás čekají :

23. 10. Výtvarná dílna ( ve třídě)

1. 11. Muzeum policie

24. 9.

Ukázka z našeho malování

18. 9.

Vážení rodiče,

zasílám učivo v tomto týdnu :

M str. 8, PZ sloupeček 67- začali jsme se seznamovat s čísly do 100

ČJ uč. str. 12, PS str. 9, písanka str. 5, čítanka str. 17 - začínáme s abecedou, do příští středy se ji děti naučí zpaměti

PR uč. str. 7, PS str. 11

Paní vychovatelka prosí, aby si děti přinesly do družiny nějakou zavírací skleničku ( někteří ji již do školy donesly).

11. 9.

Vážení rodiče,

zítra vám pošlu sešity ČJ a M domů k nahlédnutí, prosím podepište je.

Zasílám učivo v tomto týdnu:

M str. 2 - 4. Slovní úlohy budeme letos zapisovat a řešit do sešitu M.

ČJ uč. str. 6, 7, PS str. 5 - 7, čítanka str. 8 - 11, písanka str. 3

Pr uč. str. 4, 5, PS str. 7 - 9

Prosím obalte dětem učebnici ČJ, čítanku a učebnici prvouky - budou je vracet na konci roku.

Pokud byste měl někdo zájem o doučování ČJ a M v odpoledních hodinách s p. učitelkou Opatovou, dejte mi prosím vědět.

4. 9.

Vážení rodiče,

zítra děti dostanou knižní katalog. Pokud si budete chtít objednat nějakou knihu, pošlete mi prosím objednávku do pondělí 9. 9.

Ještě doplňuji informaci k VV - prosím dejte dětem do kufříku ještě nějaké staré tričko nebo zástěru, aby se při práci neumazaly.

Učivo v tomto týdnu :

M str. 1, 2

ČJ Uč - str. 4, PS str. 1, Č( čítanka ) str. 3, 4, 5

PR - PS str. 1

29. 8.

Vážení rodiče,

zasílám informace k začátku školního roku 2024/25.

V pondělí 2. 9. se s dětmi sejdeme v 7,50 hod. na školním hřišti. Bude následovat slavnostní zahájení školního roku a poté půjdeme na chvilku do třídy. Vyučování bude končit v 8, 45 hod. – předáme vám děti u našeho pavilonu B. Děti nepotřebují žádné pomůcky ani aktovku.

Prosím o informaci, kdo půjde již v pondělí do družiny.

Družinu budou mít děti v letošním roce v naší kmenové třídě 2. A. Budou potřebovat tedy jen 1 ručník a 1 přezuvky.

V úterý budeme mít již 4 vyučovací hodiny (do 11,40 hod.). Děti si přinesou aktovku, přezuvky, svačinu, pití, razítko se jménem z 1. třídy a vybavený penál. Dostanou pracovní učebnice a sešity.

V úterý 3. 9. budou třídní schůzky v 17,30 hod. v naší třídě, kde s dozvíte všechny další informace.

Na schůzce budeme vybírat peníze za pracovní sešity – 508 Kč a do třídního fondu – 392 Kč. Prosím přineste sebou na schůzku 900 Kč.

Od středu se budeme učit podle rozvrhu.

Přeji všem klidný začátek školního roku a hodně trpělivosti po celý rok.