Fotbalový turnaj 1. a 2. tříd
(K. Gavendová)

20.04.2022

Dne 20. 4. 2022 se konalo semifinálové kolo fotbalového turnaje žáků 1. a 2. tříd v Exe Sport Areně na Braníku. ZŠ Břečťanová vyslala zkušený tým složený z žáků 2. ročníků. Po příjezdu do arény se tým řádně rozběhal a rozcvičil. Poté kluci sledovali dovednosti hráčů ostatních týmů a ladili taktiku do zápasů. Základní skupinu kluci otevřeli remízou 0:0 s týmem ZŠ Angel 1. Po „oklepání“ počátečních nervů, již zkušeně porazili tým ZŠ Burešova 4:0 a základní skupinu ukončili vítězstvím 2:0 nad týmem ZŠ Resslova. S klidnou hlavou postoupili do semifinále z prvního místa ve skupině a s vidinou finále se vrhli na tým ZŠ Angel 2, který poslali do bojů o třetí místo výsledkem 1:0. Po delší přestávce přišlo finále. Nervozita na týmu nebyla vidět a s bojovným výrazem nastoupili do finálového utkání proti ZŠ Angel 1, se kterým v základní skupině remizovali. Zápas byl opravdu napínavý. Sice se tým dostal do vedení prvním gólem, ale po chvilce soupeř srovnal na 1:1. Kluci udrželi „chladnou hlavu“ a okamžitě po rozehře soupeře „pálili“ do brány. Góóól! Finále skončilo vítězně 2:1. V napjatých chvílích nás několikrát podržely krásné zásahy gólmana, obrany i přesné střely našich hráčů. Kluci děkujeme a držíme palce na finálové kolo!