Prezentace tříd

Učivo od 6.11. do 10.11.


ČJ - Dokončili jsme slovní druhy, stále však budeme pokračovat v jejich určování. Pracovali jsme se slovy souznačnými a protikladnými. DÚ - str. 17/4 a 5.


M - Začali písemné dělení se zbytkem. K procvičování doporučuji https://skolakov.eu/matematika-4-trida/pisemne-deleni - trpaslíci jsou beze zbytku, koumáci se zbytkem. Toto procvičování má svou přednost v tom, že děti navádí k jednotlivým krokům a zároveň jim zprostředkuje kontrolu.


VL - Mapy a orientaci v krajině. Začali jsme téma zemského povrchu. Pro děti, které téma zajímá, doporučuji velké množství animací na youtube.com (orogeneze, vznik pohoří)

       Animace jsou opravdu pěkné a děti lépe pochopí vznik pohoří.


 - Bezobratlí a obratlovci. Budeme probírat ještě v pondělí a ve čtvrtek si napíšeme test z celých živočichů.

1. 11. 

Vážení rodiče,

dnes děti dostaly knižní katalog - pokud si budete chtít objednat nějakou knihu, pošlete mi objednávku prosím do středy 8. 11.

V úterý si děti přinesou na VV 4 menší listy.

Listopadové třídní schůzky proběhnou formou tripartity ( rodič, dítě, učitelka). Prosím napište mi do pátku do růžového notýsku, kdy by se vám hodilo přijít ( začali bychom v úterý 7. 11. Napište, kdo můžete ráno před vyučováním nebo hned po vyučování nebo odpoledne. Zkusím udělat nějaký rozpis a dám vám vědět. Všechny schůzky bychom měli zvládnout do 14. 11.

V příloze zasílám informaci o vánočním focení.

Učivo v tomto týdnu :

M str. 24 - 27, PZ ( počítáme zpaměti) sloupeček 1, 2

ČJ ŽA str. 38 - 42, písanka str. 4 - 8, vystřihnout U, u… slabiky mu su …

Pr str. 20, 21

Klidný zbytek týdne

Pensdorfová


Hallowen