2.A (Mgr. Vladimíra Pensdorfová)

27. 9.

Vážení rodiče,

v pátek 30. 9. půjdeme z důvodu konání voleb do kina Hostivař na představení Ušáček Chinky. Sraz bude před pavilonem B v 7,50 hod., návrat v 11,40 hod, potom oběd a družina. Sebou si děti vezmou batoh, svačinu, pití, čip a přezuvky do družiny, pláštěnku.

Ve čtvrtek mi prosím pošlete 100 Kč (představení stojí 99 Kč ...1 Kč dám do třídního fondu). Ve čtvrtek si také děti odnesou ručníky  a školní sešity.

Příští týden si již do školy děti donesou cvičební úbor ( ještě i variantu na ven).

M str. 9 - 12/1, 2, 4, PZ sloupeček 83 - 86

ČJ učeb. str. 14, 15, PS str. 10 - 12, písanka str. 8, čítanka str. 18 - 22

PR učeb. str. 8, 9 PS str. 12 - 14

Pěkně si užijte zítřejší volný den.

21.9.

Vážení rodiče,

dnes si děti odnesly cvičební úbory, protože potřebujeme třídu uklidit na volby v pátek (ředitelské volno). Prosím, aby si zatím cvičební úbor do školy nenosily, příští týden dám vědět, kdy ho budeme potřebovat.

Zítra si děti odnesou ještě ručníky a školní sešity - prosím podepište je.

M str. 6 - 10, PZ sloupeček 79 - 83

ČJ učeb. str. 11 - 14, PS str. 9 - 11, písanka str. 6 - 7, čítanka str. 12 - 17

PR učeb. str.6, 7, PS str. 10 - 12

Přeji pěkný prodloužený víkend.

14. 9.

Vážení rodiče,

při platbě na účet školy (týká se i platby za družinu) prosím uvádějte  variabilní symbol dítěte (je zapsaný v ŽK) a ve zprávě pro příjemce uveďte jméno a třídu dítěte.

Protože v pátek máme tělesnou výchovu společně s další třídou, budeme se snažit chodit co nejvíce ven na hřiště (samozřejmě podle počasí). Proto prosím, aby děti měly v pytli na TV kraťasy, tričko, tepláky (legíny) a mikinu.

Ve čtvrtek budu posílat školní sešity k nahlédnutí - prosím podepište je, děkuji.

M str. 3 -5, PZ sloupeček 76 - 78

ČJ učeb. str. 5 - 9, PS str. 6 - 8, písanka str. 4, 5, čítanka str. 6 - 10

PR učeb. str. 5, PS str. 7 - 9

Pěkný týden.

7. 9.

Vážení rodiče,

z třídních schůzek jen připomínám:

kdo nemá, prosím o doplnění pastelek a obyčejné tužky do kufříku na VV, kraťasů do cvičebního úboru. Děvčata prosím, aby měla vždy na TV vlasy v culíku nebo jinak sepnuté.

Ještě prosím ( kdo máte možnost) o zaslání kapesníků, papírových utěrek a papírů na kopírování do třídy. Také budeme již stále potřebovat v penálu krátké pravítko na podtrhávání.

Slovní úlohy již nebudeme psát do M, ale naučíme se je zapisovat do malého sešitu na matematiku.

Zítra si děti nechají ve škole učebnici HV.

Do malého růžového notýsku zapisujeme domácí úkoly, písmeno Č znamená čítanku.

V třídním fondu nám z první třídy zbylo 630 Kč, včera jsme doplnili ( vybráním 300Kč na žáka) 8400Kč, a ještě jsem přidala i 2Kč, které jste nechtěli vracet z ceny 818Kč...takže jsem přidala 54Kč. Zaplatila jsem dnes částku 4406 Kč za čtvrtky, sešity, obaly, které děti již dostaly nyní na začátku roku. Takže momentálně máme v třídním fondu 4678 Kč.

Zítra děti dostanou přihlášku na nepovinnou neplacenou výuku anglického jazyka. Kdo budete mít o angličtinu zájem, pošlete mi prosím přihlášku co nejdříve zpět.

M str. 1,2,

ČJ uč. str. 4, 5, PS str. 3 - 5, písanka str. 2, 3, čítanka str. 3 - 5 - prosím o pravidelné čtení nahlas

Pr uč. str. 4, PS str. 4, 6

Hezký zbytek týdne.

2. 9.

Vážení rodiče,

vzhledem k žádosti rodičů, kteří mají na škole více dětí, posouvám naši třídní schůzku na 17,15 hod. 6. 9.

Dnes děti dostanou nabídku Knižního klubu. Pokud si budete chtít nějakou knihu objednat, pošlete mi objednávku prosím do pátku 9. 9.

Hezký den.

30.8.2022

Informace k zahájení školního roku

• 1.9.  v 7,45 hod. sraz s dětmi před pavilonem B, konec vyučování v 8,45 hod.
  • 2.9.  vyučování 8 - 11,30 hod. (dále oběd a školní družina)
  • od 5.9.  vyučování podle rozvrhu
  • 6.9.  se konají třídní schůzky v 18,00 hod.