Itálie, 5.B (V. Žďárský, J. Sochor)

08.06.2024

Vyrazili jsme v sobotu 8. 6. 2024 krátce před 22:00 hodinou. Cesta utekla rychle, i když se žáci moc nevyspali. Hodně se těšili na moře a nemohli usnout. Na místě v Lignanu - Sabbiadoru jsme byli okolo 09:00 hodiny. První cesta vedla k moři a samozřejmě koupání. Voda byla překvapivě teplá. Zřejmě je to tím, že je zde opravdu velmi pozvolný nástup do moře. Ubytování mají žáci po čtyřech na pokojích, krásné pokoje s vlastním sociálním zařízením i klimatizací. Také jsme si nemohli nechat ujít ochutnávku té nejlepší zmrzliny. Na večerní animační program jsme dnes ani nešli, žáci zalehli brzy, aby dohnali spánkový deficit. Všichni zdraví, bez úrazů. Těšíme se zase na zítřek.
První noc jsme zde zažili velkou bouřku. Ráno už bylo počasí o mnoho lepší a tak jsme mohli navštívit místní aquapark. Po obědě následoval program na pláži, kde bylo opravdu azuro a velmi teplá voda. Vodní program jsme zakončili opět v aquaparku.
Ani dnes nebyly žádné problémy ani úrazy. Děti si den velmi užily obzvláště večerní hru, která se konala na chodbě s pomocí vařeček. Děti program bavil natolik, že ztratili pojem o čase a nezajímaly je ani telefony, bez kterých se obešly celý den.
Zasíláme zprávu o našem třetím dni na škole v přírodě. V noci jsme tady měli opět silnou bouřku. S rozedněním se zase docela pěkně vyčasilo a bylo možné pobyt u moře využít k pohybovým aktivitám. Dopolední návštěva aquacentra žáky opět nachla. Po obědě se obloha zatáhla, mírně se ochladilo a tak jsme odpoledne využili k nákupům a prohlídce města. K večeru se obloha vyjasnila a následovaly opět pohybové aktivity na pláži a koupání v moři.
S potěšením můžeme konstatovat, že nás doposud nepotkal žádný úraz ani jiný zdravotní problém.
Čtvrtý den naší švp byl dost podobný těm předcházejícím. V noci hodně bouřilo, ráno přestalo pršet. Přesto tady foukal vítr, který dost snižoval pocitovou teplotu. Proto jsme dopoledne využili ke sportovním aktivitám na pláži, žáci měli turnaj ve skákání v pytlích, štafetové běhy, procházky po okraji moře a sbírání mušlí. Odpoledne už bylo počasí už o poznání lepší a tak došlo na vytouženou návštěvu aquaparku a také koupání v moři. Nejvíc děti bavilo naskakovat na větší vlny blízko u břehu.
Nyní se probouzíme do posledního dne.  Žákům se moc nechce balit kufry a připravovat se na zpáteční cestu, která má start ve 21:00 hodin. Na poslední den nám předpověď počasí slibuje jasno a teplo. Chystáme se jej tedy ještě co nejvíc a nejlépe využít.