"Moje džíny nejsou z Číny", 2. stupeň
(P. Setvín)

29.04.2022

V hodinách výtvarné výchovy vyvstaly otázky "Co se děje s oblečením, když se vyhodí? Opravdu musím své oblíbené tričko vyhodit, když z něj vyrostu?". Postupně jsme si začali na tyto otázky odpovídat a zjistili jsme, že se se svým oblíbeným kouskem zas, tak rychle rozloučit nemusíme. Slova jako recyklace, upcyklace, fastfashion a další se stala na několik hodin klíčovými pojmy pro společnou komunikaci, protože jsme vytvářeli ze starých kusů oblečení nové módní kousky a doplňky, které naši školu budou reprezentovat v první ročníku soutěže SecondBrand. Jde o soutěž, jež si dala za cíl ukázat žákům základních škol, jak moc ovlivňuje naše vnímání rčení "Šaty dělají člověka", a na kolik může být oblečení spouštěčem šikany. Úspěšní autoři svou práci předvedou na módní přehlídce, která bude vyvrcholením celého ročníku. Tamtéž budou vyhlášena nejlepší díla.