3. oddělení (V. Neděle)

Čas utíká a pomalu se blíží den odjezdu.

Dopoledne se děti učí a odpoledne podnikají výpravy do přírody v okolí Horské boudy. Po vycházce odpočívají, vyrábí např. středověké hrady z papíru a  pracují ve výtvarné dílničce. 

V Janských lázních navštívily kavárnu a  cukrárnu se zmrzlinou.  Nakoupily si nějaké pamlsky a  po svačince se vydaly na cestu zpět.

FARMA PARK - MUCHOMŮRKA - celodenní výlet. Cestou si děti procvičovaly své znalosti z prvouky a získávaly nové vědomosti a zkušenosti.

Druhý den si vyráběly skřítka Šlápotníčka, který je bude chránit na všech vycházkách a výletech po horách.

Pro děti začala Škola v přírodě. Moc se na ni těšily a doufám, že se jim bude v Krkonoších líbit. Takhle vypadal jejich příjezd na Horskou boudu. Lanovka, ubytování a první večeře.

Výlet do Národního muzea 10. 5. -  OKNO  DO PRAVĚKU


K V Ě T E N  je předposledním měsícem v tomto školním roce. Odemykáme kouzelnou komnatu Klíčem snů a fantazie a těšíme se na nové zábavné hry a soutěže. Také nás čeká výlet do Národního muzea a týden v Krkonoších na škole v přírodě. Budeme vyrábět přáníčka ke Dni matek, pracovat s akrylovými barvami a seznámíme se s Morseovou abecedou. 


Na konci dubna 28.4. připravujeme pro děti zábavné odpoledne : Den čarodějnic. Proto prosím rodiče, aby si v tento den vyzvedli dítě až po skončení programu v 15,30 hod. Po ukončení zábavných her a soutěží si budou děti opékat na zahradě ZŠ špekáčky a zazpíváme si písničky s kytarou. Pokud máte čas, přijďte se s námi pobavit. Jste zváni na čarodějnou jízdu. 

Výlet do Planetária se nám všem velmi líbil. Vyšlo nám i pěkné počasí a tak jsme si to užili.

Děti se učí třídit odpad a dávat ho do správné popelnice - soutěž družstev.

               

   Vážení rodiče,

   ve středu  19.4.2023 pojede naše odd. ŠD do Planetária Praha. Pro děti je zde připraven program: Polaris 2 – LUCIE A TAJEMSTVÍ PADAJÍCÍCH  HVĚZD /medvěd Vladimír a tučňák James se vydají rozluštit záhadu polární záře, podniknou výpravu na měsíc a prožijí další zajímavá dobrodružství/. Pořad je doplněn o živě komentovanou projekci noční oblohy, uvidí jak   vypadá polární záře, co je meteorický roj a co ukrývá tajuplná mayská pyramida.    Odjezd je ve 12,15 hod. a  návrat nejpozději do 16,30 hod.     Vstupné je 75,- Kč     Sebou: baťůžek se svačinou, pití, doklad o totožnosti a kapesné /dle uvážení rodičů/, děti mají možnost zakoupit si zde nějakou sladkost, nebo suvenýr.     

    

                                                                                         

V  D U B N U  otevíráme kouzelnou komnatu klíčem : "Neobvyklého dobrodružství". Čekají nás nové hry, např. " Lesní hra mezi stromy", soutěže ve znalostech pravidel silničního provozu a vybavení kola, kvíz o tom, co do přírody nepatří. Budeme vyrábět velikonoční věnečky a navštívíme Planetárium Praha.

 

Malujeme nejen jarní kočičky, ale vyrábíme i první houby z odpadového materiálu /obaly od vajec/.

A už tady máme BŘEZEN - ve kterém otevíráme další kouzelnou komnatu klíčem : "Nevšedních dovedností". Budeme prohlubovat svoje vědomosti a schopnosti pomocí kvízů, soutěží a her.

Kromě masopustního veselí  pracujeme s akrylovými barvami a malujeme zimní obrázek s ptáčkem , nebo vyrábíme papírovou koláž -   kočičky.              


  Vážení rodiče, na středu 22. února jsme pro děti 3.tříd připravili Masopustní karneval. Akce se uskuteční od 14:00 do 15:00 hod. v tělocvičně ZŠ. Prosím, aby si děti přinesly na tento den nějakou masku /pokud ji mají/ a abyste si je vyzvedávali až po 15:00 hod.                             Děkuji V.NeděleÚnor je sice krátký měsíc, ale čekají nás jarní prázdniny, masopustní veselí, různé výtvarné aktivity a doufáme že i hrátky na sněhu. Otevíráme také další kouzelnou komnatu klíčem: " Vyjímečných schopností".

Sněhuláci z dřevěných lamelek, které jsme vyrobili před jarními prázdninami.

AGAMOGRAF

Na hřišti hrajeme vybíjenou a ve třídě luštíme křížovky /soutěž jednotlivců/. Take vyrábíme Agamografy /to jsou dva obrázky v jednom/,které se dětem moc podařily.


Leden pro nás začal docela pěkným počasím. Je teplo a tak si můžeme hrát na hřišti s míčem. A protože otevíráme novou pohádkovou komnatu - Klíčem nevšedních vědomostí, čekají nás zajímavé hry a soutěže.

Budeme luštit křížovky, doplňovat svoji slovní zásobu, hledat rýmy ve slovech a dokonce se pokusíme napsat vlastní pohádku pod názvem :" Tajemství dvou pohádkových krabiček". Také nás čeká práce s lamelkami,

naučíme se novou zábavnou hru a zazpíváme si písně z pohádek. 


CANISTERAPIE - práce s pejsky se nám moc líbila.

Kreslíme vánoční obrázky na dárkové pytlíky.

V Á N O Č N Í    T R H Y

V tomto měsíci odemykáme 4. kouzelnou komnatu klíčem pohádkového moudra.


A máme tady PROSINEC. Protože nebyl sníh, vyráběli jsme si zatím sněhuláky z krepového papíru, ale těšíme se na opravdové ze sněhu. Tento měsíc nás čekají akce, jako je např. Canisterapie 9.12. / přednáška a ukázka vycvičených pejsků, kteří pomáhají nemocným dětem/, vánoční trhy 7.12. /spojené s malým občerstvením a zpíváním vánočních písniček a koled/ a také se těšíme na koncert u vánočního stromu  12.12.  před pavilonem H. Zveme všechny rodiče, aby se s námi zapojili do těchto vánočních radovánek.

Tuhle vánoční dekoraci pomáhaly děti vyrábět pro výzdobu vánočního stromku, který bude prezentovat naši ZŠ na Kubánském náměstí.

Příští měsíc 7.12. nás čeká celoškolní akce - Vánoční  trhy. Proto už teď v listopadu jsme na ně vyráběly stromky z dřevěných lamelek, které děti zdobily podle svých představ a fantazie. Opravdu se jim povedly. Doufáme, že se budou rodičům také líbit a budou z nich mít radost. Stromky budou vystaveny ve třídě 3.A, odkud si je děti během vánočních trhů odnesou domů.

V muzeu se dětem velmi líbilo. Zahrály si, zasoutěžily a viděly vystavené expozice z dějin naší vojenské minulosti.

Vážení rodiče, ve čtvrtek 10. listopadu jede naše odd. ŠD do Armádního muzea na Žižkově. Je tam připravena zcela nová expozice, zachycující vojenské dějiny českého prostoru od počátků až po současnost.

Vstupné je včetně vzdělávacího programu zcela zdarma. Potřebujete-li vyzvednout dítě dříve, učiňte tak prosím do 12:45 hod. 

Odjezd je ve 13:00 hod. a návrat do 16:15 hod. Sebou potřebují: doklad totožnosti, baťůžek s pitím a papírové kapesníky. Děkuji. V.Neděle


Pomáháme s úklidem školní zahrady, hrabeme listí na kompost.

Vyrábíme z kaštanů, žaludů, šišek a listů zvířátka.

Hned na začátku listopadu máme Halloween. 

V  L I S T O P A D U  otevíráme další tajemnou komnatu klíčem  ČAR  a  KOUZEL. 

A protože se blíží Halloween, vyrábíme strašidelné dýně z čočky a hrášku. Je to sice titěrná práce, ale výsledek stojí za to.

Dokud je pěkné počasí, hrajeme hry na hřišti. Tohle byla soutěž družstev: závody trakařů, hledání bačkor a na závěr závody stonožek.

A takhle si děti představují čaroděje Blažeje, čarodějku Čmorbabu a lesní skřítky : Kvítek, Smítko a Rarášek.

Vyrábíme sovy z vylisovaných listů, které děti nasbíraly v areálu ZŠ.

V měsíci  ŘÍJNU nás čeká kouzelný klíč k odemykání Pohádkového tajemství. Seznámíme se s čarodějem Blažejem a jeho ženou Čmorbabou, kteří pro nás mají připravené zábavné hry a soutěže.

Při hře vybíjená si zasportujeme a učíme se správně chytat a házet míč.

Celodružinová akce UKLIĎME ČESKO proběhla v týdnu od 19.9. do 23.9. Každé oddělení si vybralo den, kdy se do akce zapojí.  Naše oddělení sbíralo 20. září a to okolo plotu areálu školy. Co všechno děti našly můžete vidět na fotkách a  nebylo toho málo.

A takhle vypadají barevně:    

   

   

        


Výroba kouzelných klíčů:

   

   


Můj nejlepší kamarád:

   

     


V tomto měsíci nás čekají zajímavé hry /štafetová rozcvička, knoflíková/, soutěže /v Bowlingu a Petangu/ a činnosti, jako je výroba kouzelných klíčů z modelovací hmoty, kresba svého kamaráda, budeme se učit zpívat nové písničky za doprovodu kytary, atd.

Štafetová rozcvička:

   

   

Letos jsem pro děti připravila kromě družinových volno-časových aktivit také projekt pod názvem "Kouzelné pohádkové klíče". Každý měsíc budeme jedním klíčem odemykat  kouzelnou komnatu, ve které se děti setkají s čarodějem Blažejem a jeho ženou Čmorbabou. V  ZÁŘÍ  to je klíč k odemykání  P Ř Á T E L S T V Í.

Máme tu nový školní rok a toto je naše družina: