Návštěva filmového festivalu "Jeden svět" (K. Málek)

15.03.2019

V rámci filmového festivalu "Jeden svět" se žáci vybraných tříd zúčastnili další filmové projekce. Žáci prvního stupně (3.A a 5.B) navštívili kino Ponrepo, kde se promítala série tří dokumentů - Monzunová show, Dulce a Bašír v říši divů. Projekce pro starší žáky (6.A, 6.B, 7.A a 7.B) v Městské knihovně představila také pásmo tří krátkých filmů - snímek Kluci z přístavu, Miruna a Tanečník Skip. Projekce zpracovává důležité globální otázky a navazuje na předměty, které vedou k myšlení v evropských a celosvětových souvislostech, k multikulturní výchově, environmentální výchově a k výchově demokratického občana. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený lektor, ktery s nimi zhlédnuté projekce prodiskutuje.