Příběhy našich sousedů, 2. stupeň (H. Poláčková)

23.04.2019

V úterý 23. 4. se ve Strašnickém divadle konala závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů organizovaného společností Post Bellum. Vyvrcholila tak půlroční práce tří žákovských týmů, dvou z 8.A a jednoho z 9. třídy, které zpracovávaly příběhy tří pamětníků z Prahy 10. Každý z týmů navštívil pamětníka, vyslechl si vyprávění z jeho života a následně ho zpracoval, například jako krátký animovaný příběh, videoreportáž nebo rozhovor. Po závěrečné prezentaci následovalo vyhodnocení práce žáků. Většina z nich pracovala s velikým nasazením a věnovala projektu spoustu svého volného času. Konkurence byla veliká, soutěžních týmů bylo 11, vyhlašována byla pouze tři první místa. Tým žáků 8.A Ondřej Dostál, Ema Kopecká a Anna Králová vedený paní učitelkou Markétou Kubů se umístil na nádherném 2. místě. Gratulujeme.
Výsledné práce jsou ke zhlédnutí na