Procházka po Praze, 3.C (V. Štěpánová)

27.01.2023

V pátek 27. 1. 2023 jsme zamířili do centra Prahy. Tramvají jsme přijeli na Náměstí Republiky. Odtud jsme se pěšky vydali směrem Motýlí dům v ulici Na Příkopě. Ukázali jsme si Divadlo Hybernia, šli jsme kolem Obecního domu a České národní banky. Nemohli jsme přehlédnout Prašnou bránu. Jelikož Papilonia otvírá v 10 hodin, měli jsme dostatek času, a tak jsme viděli Václavské náměstí a zpovzdálí i Národní muzeum. Příjemnou přestávkou pro nás byla návštěva stánku s trdelníky. Odtud na Staroměstské náměstí, kde děti poznaly Pražský orloj umístěný na jižní straně věže Staroměstské radnice. Poslední zastávkou byl Mariánský sloup, postavený v roce 2020, podle původního raně barokního, který byl stržený v roce 1918.
A pak hurá do Papilonie! Papilonia se nachází v budově hračkářství Hamleys. Byli jsme tam včas. A dobře jsme udělali! Slavnostně nás přivítaly dvě slečny v krásných kostýmech. Doprovázel je obří plyšový medvídek. Čtyři děti dostaly zvonečky a po zazvonění se nám otevřely dveře do hračkářství. Motýlí dům je v 1. patře budovy. Dětem se mezi motýlky moc líbilo. Prohlédli jsme si několik druhů různobarevných motýlů. Děti samozřejmě dostaly instrukce, jak se v "tajemné Amazonii" chovat. Dnešní den jsme si všichni báječně užili!