Projekt „Inspirace materiálem“, 8.A (K. Málek)

29.04.2019

U příležitosti životního jubilea architektky Evy Jiřičné se třída 8.A zapojila do projektu „Inspirace materiálem“. Měsíční práce byla zakončena návštěvou Centra současného umění DOX, kde je aktuálně umístěna instalace retrospektivní výstavy této světoznámé české architektky a ukázka její práce od profesních začátků až po současnost. Žáci si vyzkoušeli navrhnout vlastní schodiště, které se stalo symbolem tvorby Jiřičné, a pomocí 3D modelů řešili možné technické problémy. Každý návrh byl následně prezentován před třídou a žáci jej museli obhájit. Součástí projektu jsou dopisy, které zašleme přímo Evě Jiřičné a kromě osobních vzkazů, které žáci připojí, jí poděkujeme za skvělou reprezentaci našeho státu ve světě i za její inspiraci a obohacení pro nás samotné.