Časopis - mediální dílna, 7.A, 7.C (V. Vohlídková)

18.06.2021

Umíte si představit, že vydáte svůj vlastní časopis? Žáci 7. A a 7. C už ano. V rámci hodin českého jazyka vzniklo několik redakcí, které měly dle zadaných kritérií sestavit svůj vlastní plátek. Ten musel obsahovat např. inzerát, vyprávění nebo reklamu, kreativitě se však meze nekladly.
Projekt tak prohloubil mediální gramotnost žáků, zároveň přirozeně shrnul slohové útvary, které jsme v průběhu roku brali. Zapracovali jsme také na práci v týmu, ohodnotili sami sebe i výkon spolužáků. Naše snažení završila slavnostní tisková konference, kde se výsledné studentské časopisy prezentovaly.

V úterý 22. 6. 2021 jsme vyšli do ulic - prošli jsme se po Karlově mostě a povídali si o Janu Nerudovi a národním obrození přímo v Nerudově ulici.

(Realizováno v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II na území MČ Praha 10 - rozvoj potenciálu každého žáka (MAP II),
registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0011050.)