Exkurze Brno, 6., 7. třídy (L. Nevařilová, K. Pokorná)

23.11.2017

Dne 9. 11. 2017 třídy 6. A, 6. B, 7. A a 7. B, pod vedením třídních učitelů, navštívily Moravské zemské muzeum a Technické muzeum v Brně. V Moravském zemském muzeu třídy absolvovaly vzdělávací program: Lidské mraveniště Ondřeje Sekory, prohlédly si dílo autora a zúčastnily se přednášky o jeho životě. Poté jsme se přemístili do Pavilonu Antropos na výstavu s názvem Vítejte u neandrtálců. Poslední zastávkou bylo Technické muzeum v Brně, žáci se zde zúčastnili vzdělávacího programu Od tamtamu k internetu, jehož součástí byla i technická herna, kde si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli fyzikální zákony v praxi. Celá akce byla zdarma, protože se škola přihlásila do pokusného ověřování Vzdělávací programy paměťových institucí do škol, pod záštitou MŠMT.