Exkurze do Hrusic, 2.B, 3.A (J. Peltanová)

09.11.2017

V rámci projektu literární a výtvarné výchovy navštívili žáci 2.B a 3.A pod vedením Mgr. J. Knotkové a Mgr. J. Peltanové muzeum Josefa Lady v Hrusicích. Při prohlídce se žáci dozvěděli mnoho nových i zajímavých informací ze života a tvorby nejen slavného autora kocoura Mikeše a Kmotry lišky, ale také paní Aleny Ladové. Její ilustrace najdeme i v současné dětské literatuře. Žáci vyplňovali pracovní list a také si zahráli na malíře - z počátku takového, který vidí jako Josef Lada jen jedním okem. Vytvořili koláž s kresbou Josefa Lady, kterou si nakonec odvezli - ve škole práce dokončíme a vystavíme. Při závěrečné reflexi děti projevily velké nadšení a spokojenost, k té jistě přispěla i možnost nákupu suvenýrů!