Exkurze Tábor, 7. třídy (H. Poláčková)

10.05.2018

Žáci 7. tříd vyrazili ve čtvrtek 10. května objevovat historické jádro města Tábora. V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol navštívili Husitské muzeum v Táboře, kde si mimo jiné vyzkoušeli zahrát útok křižáka na vozovou hradbu husitů, a pochopili, v čem spočívala síla husitů. Společně s průvodkyní se prošli podzemními chodbami města a pocítili jejich chlad na vlastní kůži. Protože počasí přálo, osvěžili se na náměstí zmrzlinou a ledovou tříští. V Housově mlýně, kde je umístěna filmová zbrojnice, si vyzkoušeli řadu rekvizit z historických filmů a seriálů. Velkou pozornost vzbudily těžké drátěné košile a gumové napodobeniny mečů a seker. Vyhlídka z kostelní věže byla pro jednu ze skupin malým bonusem.