Exkurze v Národním muzeu, 4.A (J. Peltanová)

17.10.2021

Navštívili jsme historickou budovu Národního muzea s programem Panteon určený žákům 1. stupně. Průvodce seznámil žáky s významem vzniku celé instituce, architektem, stavebním slohem a hlavní síní a její výzdobou. Žáci pozorně spolupracovali a vyplňovali pracovní listy. Načerpali spoustu zajímavých mezipředmětových informací od historie, literatury, výtvarných oborů k dalším  významným českým osobnostem. Navštívili jsme i Sál minerálů s průvodcem a jeho vysvětlením toho nejzajímavějšího. Prošli jsme také současné expozice Zázraky evoluce a Slavní čeští skladatelé s efekty barevné hudby. Neopomenuli jsme stálou expozici s kostrou plejtváka, jejíž velikost žáky ohromila. Celá akce se velice líbila a splnila hlavní cíl – motivovat k dalším takovým návštěvám a k další chuti po vědění.