"Kapela ve škole" (K. Málek)

28.02.2018

Naše škola se v rámci výuky předmětu Hudební výchova zapojila do projektu „Kapela ve škole“. Následující čtyři týdny se tak budou vybrané třídy z 1. a 2. stupně seznamovat s hudebními nástroji a společně nacvičí vystoupení. Budou mít k dispozici nástroje a vybavení moderní rockové kapely jako jsou elektrické kytary, baskytary, mikrofony, atd. Pro většinu dětí je to vůbec první setkání s hudebním vybavením takového druhu. Cílem programu je secvičit a zahrát jednoduchou skladbu, ve které děti budou tvořit hráče kapely. Skladby a nástrojové obsazení je aranžováno tak, aby nevyžadovalo prvotní schopnosti ve hře na nástroje. Nároky jsou kladeny na rozdělení a pochopení rolí a vzájemnou spolupráci kapely. Výsledkem programu je radost ze společného úspěchu a posílení kolektivu. Dále si žáci rozšíří vědomosti o vlivu prostředí (jazykového, sociálního, etnického, geografického) na vývoj hudebních žánrů, směrů a folklóru.
Více informací naleznete na stránkách projektu http://www.kapelaveskole.cz .