"Kapela ve škole" (K. Málek)

23.03.2018

Čtyři týdny společné práce na projektu „Kapela ve škole“ zakončili žáci ze 3.C, 4.C, 5.A, 5.B, 6.A, 6.B a z 8. třídy společným koncertem. Odměnou jim pak byla nejen radost z toho, co se dokázali naučit, ale také návštěva oblíbené skupiny Slza. Právě s jejími členy, které tvoří zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, se žáci mohli společně setkat a zazpívat.

Projekt „Kapela ve škole“ aneb „hudební výchova jinak“ je inkluzivní program neformálního vzdělávání prostřednictvím předmětu Hudební výchova a je spolufinancován EU a MHMP. Výuka probíhala v rámci předmětu Hudební výchova, pod vedením učitelů ZŠ Břečťanová a týmu pedagogů ZUŠ. Žáci se naučili hrát na nástroje rockové kapely a zároveň dokázali vytvořit něco společného jako třída a kolektiv. Výsledkem bylo prožití úspěchu, zkušenost s týmovou prací, stmelení kolektivu a povzbuzení a dodání sebevědomí, které je tolik důležité. Projekt je primárně určen pro třídy se žáky, které pochází z rodin s odlišným národnostním, kulturním a jazykovým zázemím a pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Osvědčil se ale také v případě žáků s poruchami chování a dodal všem motivaci do další práce a možnost zakusit, že hudba je především radost a zábava.

Více o projektu Kapela ve škole naleznete zde: http://www.kapelaveskole.cz/