Noc s Andersenem, 1. stupeň (J. Nehasilová)

23.03.2018

V pátek 23. 3. 2018 se naše škola zapojila do mezinárodní akce Noc s Andersenem. Žáci z 2. C, 3. B,
3. C a 5. B se sešli ve večerních hodinách v areálu školy a s "turistickou výbavou" zamířili do tělocvičny. Každý si připravil misto na spaní, svůj osobní koutek. Noc jsme zahájili zdravicí pana ředitele a dánského vyslance Ole Frijs - Madsena. Pověděli jsme si něco o historii této pohádkové noci, pravidlech a programu. Letošní 18. ročník byl ve znamení Pejska a kočičky od Josefa Čapka. Během noci jsme  poslouchali čtenou verzi příběhů, tvořili nové, značně povedené příběhy, četli úryvky z Pejska a kočičky a trochu si i zasoutěžili. Po večerní či spíše noční hygieně, za šustění spacáků, jsme usínali jeden po druhém. Překvapivě nás probudilo opětovné šustění v časných ranních hodinách. Dosyta jsme se nasnídali dobrot, které nám připravili rodiče. Když jsme vše sbalili a uklidili, proběhlo společné zhodnocení akce a plni nevšedních dojmů, jsme se rozešli do svých domovů.
Tak zase za rok? ...