Pražský hrad, 4.A (J. Peltanová)

15.09.2021

Exkurze na Pražský hrad s návštěvou objektů ve spolupráci s agenturou Výuka Jinak byla velice úspěšná. 15. září nám přálo krásné počasí, vypravili jsme se autobusem a tramvají do stanice Pražský hrad, prošli jsme bezpečnostní kontrolou a setkali se s paní průvodkyní. Nastínila nám program a vydali jsme se: prohlédnout všechna čtyři nádvoří, exteriéry i interiéry Starého královského paláce, Basiliky sv. Jiří i Zlatou uličku. Během prohlídky jsme se seznámili s historií Hradu, architekturou, známými architekty a především panovníky, kteří se zasloužili o jeho rozvoj. Výklad byl velmi příjemný, odborný a přitom srozumitelný pro žáky velmi dobře, zaujal všechny. Celá exkurze je skvělou motivací nejen pro předmět Vlastivěda, prověřila i chování žáků, dodržování požadavků na bezpečnost a dopravní kázeň.
Děkuji mamince paní Pokorné za spoluúčast při této akci.