Regionální kolo v Sudoku, 8.C
(T. Vrbová)

09.04.2024

Dne 9. 4. 2024 se na Základní škole Karla Čapka konalo regionální kolo v Sudoku pro tříčlenné týmy základních škol a odpovídající stupně osmiletých gymnázií. V konkurenci 29 týmů se náš tým ve složení Jakub Feran, Alexandr Svoboda a Jan Venclík žádných těžkých úloh nezalekl a velmi pěkně se umístil. Chlapci řešili mnoho různých typů a tvarů sudoku. V prvním kole trvajícím 60 minut řešili 36 úloh, od klasických sudoku 6x6, přes součtové sudoku, sudoku sudá/lichá, porovnávací či nepravidelné sudoku, až po totéž ve formátu 9x9. Druhé kolo trvalo 33 minut a sestávalo se ze složených sudoku přes celou A3 plachtu. Posledním kolem byla tzv. Vkládačka, kde se do zadaných rámů vpasovávaly vystřižené kusy. Na poslední kolo bylo pouhých 22 minut. Tým Břečťan, jak se kluci pojmenovali, se nakonec svými výsledky vyhoupl i nad dvě ze tří přítomných gymnázií a velmi pěkně reprezentoval naši školu.