Vánoční turnaje (K. Gavendová)

21.12.2023

V letošním školním roce jsme s naší partou tělocvikářů pořádali Vánoční turnaj pro 1. stupeň. Děti z druhých a třetích tříd bojovaly na ninja dráze a děti ze čtvrtých a pátých ročníků se utkaly ve vybíjené. Dne 14. 12. probíhala ninja dráha. Všechny druhé i třetí ročníky zdolaly těžké překážky „levou zadní“ a bojovaly o nejlepší čas. Na pátém místě se nakonec umístila třída 2. C, čtvrté místo vybojovaly děti z 2. A, bronzovou medaili získaly děti z 2. B, na stříbrnou medaili dosáhly děti z 3. A a zlatou medaili, s krásnými časy a velkou bojovností „ukořistila“ třída 3. B (foto  zde ).
Na ninja dráhu navazovala vybíjená v pátek 15. 12. Ročníky byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých bojovaly mezi sebou. Poté se hrály rozhodující zápasy dle umístění ve skupině. Zápasy byly velmi napínavé a bojovalo se až do konce. Po bojích výsledky zněly následovně – na šestém místě se umístila třída 4. B, na pátém místě skončila třída 5. C, těsně pod bednou skončila třída 4. C, bronz získala třída 5. A, krásnou stříbrnou medaili vybojovala třída 4. A a na zlato dosáhla 5. B (foto  zde  ).

Po Vánočních turnajích pro 1. stupeň jsme v dalším týdnu navázala na 2. stupeň. Na druhém stupni jsme pořádali turnaj v přehazované pro dívky šestých až devátých ročníků a turnaj ve fotbalu pro chlapce šestých až devátých ročníků. Oba turnaje proběhly bez komplikací, i když bez zranění se to neobešlo. Nakonec po velkém zápolení v přehazované se na třetím místě umístily dívky z 6. C a tým složený z dívek z 9. A, 9. B a 9. C, na druhé místo se probojovaly dívky z 6. A a tým složený z dívek z 9. A, 9. B a 8. C a zlatou medaili v přehazované „ukořistily“ dívky ze 7. B a z 8. B.
Turnaj ve fotbale byl napínavý a plný výborných akcí. Po nástupu na znělku z Ligy mistrů jsme se dali do pořádných bojů. Zápal všech hráčů se občas potkal s vypjatými emocemi či zraněními, ale vše jsme ustáli a konečné výsledky zněly následovně – na třetím místě se umístili chlapci ze 7. C a 8. C, stříbro vybojovali chlapci ze tříd 6. A a 9. C a zlatou příčku obsadili chlapci ze 7. A a 8. A (foto  zde  ).

Všem moc gratuluje ke krásných výkonům a děkujeme za účast, příští rok se určitě utkáme znova .