Vycházky, výlety 4.C (J. Ulrych)

10.05.2018

V pondělí 16. 4. jsme navštívili pražskou ZOO.  Ač nám zrovna nevyšlo jarní počasí, těsně před odchodem přestalo pršet,  malou přeháňku jsme přečkali u želvího terária a na oběd jsme se vrátili v suchém oblečení. Zahradu jsme stihli projít celou, nejvíce se děti zdrželi u goril, slonů a lachtanů, jednoho z nich sponzoruje naše škola.
7. 5. před státním svátkem, též v pondělí, jsme si vyšli na přírodovědnou vycházku po naučné stezce v Hostivařském lesoparku a kolem přehrady. Děti se s pomocí informačních tabulí mohli poučit o významu přírodních ekosystému v jejich okolí a mnoho činitelů, ať už z neživé přírody, tak i ze zástupců fauny a flóry vidět na vlastní oči. U rybníku jsme si opekli špekáčky, ovšem největší nadšení propuklo až volnou zábavou (krmení ryb a kachen, házení žabek po vodě, čvachtání po kolena v již docela teplé vodě, chytání a pozorování obojživelníků a zábavné hry na v přírodě).
O tři dny později následoval vlastivědný výlet na hrad Okoř, kam jsme se vypravili MHD a linkovým busem. Po obhlídce zříceniny a malé svačině jsme si vyšlápli do okolí nádhernou krajinou, kde se střídaly pole, lesy, louky, ohrady se zvířaty a malebné vesničky. V jedné z nich jsme si udělali malý piknik a zábavnou hodinku na dětském hřišti s trampolínou, ping-pongem a prolézačkami. Na Divoké Šárce jsme si udělali zastávku u McDonaldíka a doplnili energii zmrzlinou, nápoji a mnozí nevynechali za odměnu po devíti kilometrech ani oblíbené hranolky.
Za oba výlety děti chválím za příkladné chování na veřejnosti, v přírodě i vůči sobě navzájem.