Výlet do Kutné Hory, 2. stupeň
(H. Poláčková)

22.06.2022

Dne 22. 6. vyjely třídy 6. C, 7. A, 7. B a 7. C na celodenní výlet do Kutné Hory, kde navštívily Vlašský dvůr a stříbrné doly. Na exkurzi ve Vlašském dvoře jsme si každý zkusili razit minci. Později v dolech jsme procházeli nejužšími uličkami a sledovali, jak lidé pracovali dříve. Výlet jsme si užili. (Adéla Strouhalová, Veronika Volmutová, 7. A)

Dne 22. 6. jsme byli na výletě v Kutné Hoře. Jeli jsme čtyři třídy. Jako první jsme se stavili na rozhledně ve vesnici Vysoká. V blízkém lese se nacházela i zřícenina zámku. Poté jsme se vydali do Kutné Hory, tam jsme nejprve navštívili Vlašský dvůr a zkusili jsme si ražbu pražských grošů. Poté následovala prohlídka stříbrných dolů a zpracování stříbra. Po prohlídce jsme navštívili gotický chrám sv. Barbory. Nakonec jsme měli hodinu na prohlídku kutnohorského centra. Výlet se nám moc líbil a rádi bychom Kutnou Horu navštívili znovu. (Adam Babický a Jan Žlebský, 7. B)

Třetí zastávkou byly stříbrné doly v Kutné Hoře. Cca 20 minut jsme čekali, protože před námi byla prohlídka. Průvodce nám dal bílý plášť a očíslovanou helmu se svítidlem. Poté jsme se vydali do dolu. Uličky v dole byly nízké a úzké, tudíž vyšší lidé se poměrně často bouchali do hlavy. Uličky nás zavedly k velké díře naplněné vodou. Od díry jsme se už vydali k východu. (Lucie Divoká, Luděk, Brotánek, 7. A)

Bylo to dobré, ale velké teplo. Líbilo se nám v podzemí, až na to, že občas to bylo hodně těsné. V autobuse byla sranda. Rozhledna byla hezká a hezký výhled. (Lukáš Lisner, Stanislav Baranyuk, Matyáš Volf, Filip Plaček, 7. B)

Včerejší výlet se mi velmi líbil, cesta tam trvala 70 minut a zpátky taky, takže jsme v autobuse byli 140 minut. První zastávku jsme měli u rozhledny, výstup mi nebyl moc příjemný, protože se bojím výšek, ale hned vedle tam byla zřícenina a ta byla fajn. Od rozhledny jsme šli k autobusům pěšky a na další zastávku jsme jeli jen 5 minut. Na místě jsme šli na prohlídku ražení grošů a já a spolužáci jsme si mohli svůj vyrazit. Poté další místo bylo náměstí s prohlídkou dolu. Museli jsme mít helmy a plášť, byla tam zima. Průvodce nám ukázal nářadí, kterým se tam dělalo a celý proces ražení mincí, a ražení jsme tedy viděli dvakrát. Stálo to za to. (Daniel Hrdoušek, 7. A)

Přijely pro nás dva autobusy, pro čtyři třídy, jeden byl růžový a druhý bílý. My jsme byli v růžovém. Cesta trvala nějak hodinu a čtvrť. Byli jsme tam hodinu, byl tam čas na svačinu, takže jsem si dal Jerky. Potom jsme našli starý barák, byl fakt velký. Potom jsme jeli do města se jménem Kutná Hora, byli jsme v jediné české mincovně za Václava II. Dokonce jsme si vyrazili vlastní minci. Další zastávkou byla stará těžící šachta dlouhá 600 metrů. Na půl hodiny jsme se všichni rozešli. Pak jsme jeli autobusem, cesta trvala déle, protože jsme uvízli v zácpě. (Matyáš Hejhal, 7. A)

Dne 22. 6. 2022 se uskutečnil výlet do Kutné Hory. Jelo se dvěma autobusy. V Kutné Hoře jsme navštívili rozhlednu Vysoká, kde se nám to moc líbilo. Vyzkoušeli jsme si ražbu mincí i cestu do dolu. Někdo se byl i podívat na chrám sv. Barbory. Měli jsme i rozchod, kde jsme se mohli podívat na Kutnou Horu a mohli si něco koupit. Moc se nám to tam líbilo. (Lucie a Tereza Ivánkovy, 7. B)