Vývoj motýlů, 5.A (Z. Täuberová)

26.05.2022

Ve třídě jsme v minulých dnech měli možnost přímého pozorování vývoje motýlů. Celkem deset housenek nám bylo doručeno v kelímcích ve speciální zásilce s pastou pro výživu dne 9. května. Díky příznivým podmínkám a teplu se housenky během několika dnů zakuklily na víčko kelímku. Žáci se zájmem každé ráno po příchodu do třídy pozorovali změny v různých stadiích proměny. Po 14 dnech byli v síťce první motýli, kterým jsme po 4 dny vytvořili podmínky podobné přírodě-měli vodu, sladké ovoce, květy i malé větvičky, aby se mohli připravit na odlet do přírody. Společně jsme všech osm motýlů dnes vypustili a věříme, že se budou rychle adaptovat v přirozeném prostředí v okolí školy. Poznáte, o jaký druh motýla jde?