27/08/2021

4.C (Mgr. Jiří Ulrych)

30.6.

Milí žáci, rodiče a prarodiče,

zdravím vás všechny, kteří tento web pročítáte, naposledy v tomto školním roce. Dle reakcí dětí soudím, že jsou s dnešním vysvědčením víceméně spokojené. Výuka v 5. ročníku však bude z hlediska množství nových i rozšiřujících informací o dost náročnější. Proto budeme muset společně zapracovat na chování a vztazích v celém kolektivu, abychom se mohli co nejvíce soustředit na učení, a neztrácet drahocenný čas každodenním řešením konfliktů.

Přeji všem pohodové léto plné krásných zážitků a budu se těšit na setkání 1. září.  J.U.

PS: Děkuji za milé dárečky a oblíbené lahůdky :-)


28.6.

Dobrý den,

hlásíme návrat z bowlingového turnaje. Prošli jsme se kolem Hamerského rybníku, kde jsme nakrmili labutě s osmi mláďaty, někteří sportovci si dali závod na čas. Na bowlingu jsme měli překvapivě k dispozici tři dráhy, které stály nakonec po slevě 1380Kč. Hrálo devatenáct dětí (vybíral jsem 60Kč, tj. 1140Kč), zbývá doplatit cca 13 Kč na žáka, prosím rodiče, aby zítra poslali po dětech. Děkuji.

Bowling byl zábavný a napínavý až do konce. Z vítězství se radoval Jirka s 83mi body, druhá byla Áďa s 80ti body a třetí Ondra měl 78 bodů. Medaile těsně unikla Kačce Z. a Matyášovi. Ale i všichni ostatní předvedli skvělé výkony, a co je hlavní, parádně jsme se pobavili. 

PS: mám vybitý mobil, fotky pošlu rodičům večer na WhatsApp.

Mějte se fajn. J.U.


27.6.

Dobrý den, dnes jsme ukončili odevzdávání učebnic, ve středu si rozdáme nové, pro 5. ročník. Zítra jdeme na dopolední piknik k Hamru a na slibovaný bowling. Vypadá to, že nás bude 20. Dráha stojí na hodinu 260Kč, máme dvě na dvě hodiny, tj. 1040Kč ( 52Kč na potomka). Ať si děti vezmou sváču, pití a dobroty na piknik, nějaké kapesné na zmrzlinu na Hamru a drink u bowlingu. Návrat na oběd do školy.

Pěkné odpoledne :-)


24.6.

Dobrý den,

v pondělí budeme odevzdávat chybějící učebnice, dnes už jsme vybrali většinu, v úterý půjdeme hrát bowling Na ovčíně. Máme zamluvené dvě dráhy na dvě hodiny, vyhlášení turnaje a ocenění vítězů proběhne na místě.

Dále zde mám vyúčtování :  doprava na paddleboardy stála 768,- , štoly + rýžování v Žampachu s dopravou 3140,-  a  ze školy v přírodě nám zbylo 2006,- . Vtipná je náhoda, že na ŠvP i na rýžování byli stejné děti, což mi zjednodušuje rozpočítávání. Daniella a Klaudie nejsou započítané, za ty jsem platil já. Účastníci ŠvP v Ratmírově přinesou tedy 70Kč a paddleboarďáci přinesou 55Kč.

Ze zbytku třídního fondu se nakoupili odměny, špekáčky, dobroty ke dni dětí apod.

Užijte si předprázdninový víkend


21.6.

Dobrý den,

dnes jsme si užili báječný den na Berounce, nejen, že nám vyšlo parádní počasí, ale zejména jsme měli štěstí na báječný manželský pár instruktorů, kteří nám vysvětlili správnou techniku jízdy na paddleboardech a naučili nás vše potřebné, abychom zvládli všechny nástrahy a potíže, které na řece mohou nastat. Zazávodili jsme si na boardech a "vyblbli" se ve vodě, která byla na rozdíl od Vltavy teplá jako kafíčko. Návrat jsme si sice trochu protáhli, ale stálo to opravdu za to.


PS: Natřete se doma chladivým krémem po opalování (já mám docela přismahlý ksichtík)    :-) a užijte si ještě zbytek nejdelšího dne v roce. J.U.


20.6.

Dobrý den.

Informace k zítřku: Děti, které nejedou na paddleboarding, se budou učit ve 4. A a 5. B dle jejich rozvrhu. Většinou jde pouze o opakování. 

Sraz na výlet je před školou v 7:20, odjezd z Jesenické 7:25 do Libně, odtud vlakem do Mokropes, návrat ke škole cca 16:00, Děti se převlečou až na místě, věci si dají do dodávky, která je odveze do cíle. Vyfasují také vodní pytlík na peníze svačinu pití a drobnosti, který se přiváže k boardu a poplave s nimi. 

AHOOOJ :-)

17.6.

Dobrý den,

na úterní paddleboarding mám přihlášeno zatím 15 dětí. Plavbu s instruktory máme zamluvenou, pokud se ještě někdo chce přihlásit, má možnost do pondělí. Dnes jsem rozdal dětem přihlášky s prohlášeními, prosím podepsat a po dětech poslat zpět. Veškeré instrukce jsou přiloženy. Přestože jsme měli dnes volnější zábavu, chválím celou třídu s malými výjimkami při poslední hodině za chování a pohodové dopoledne. Tak ať vám to vydrží i příští týden !!! 

Užijte si všichni víkend. J.U.


16.6. 

Dobrý den,

výlet na hostivařskou pláž se nám vydařil, počasí ideální, zmrzlina s malinovkou krásně studené, vyřádili jsme se na obří trampolíně, půjčili nám zdarma nafukovací donuty, jen skluzavka nebyla v provozu. Kluci vylovili Titanic a živé škeble. Pár fotek jsem dal na WhatsApp.

V úterý máme možnost jet na Berounku na paddleboardech s instruktorem. Cena je tedy nemalá (500,-), ale myslím, že by to mohl být pro děti zážitek. Prosím rodiče, ať mi dají vědět, zda dítko pojede, či ne. Zítra musím do 12:00 potvrdit, mají to dost obsazené. Děkuji. J.U.

Zítra děti nemusí mít učení, vezmou si pití, brambůrky, popkorn, prostě dobroty. máme pohádkový piknik :-)


15.6.

Zlobidla, připomínám:  

Plavky, ručník, deku, žabky, sváču, pití, kapesné na zmrzku, karty, hry, dobrou náladu a vědomí o svém chování.

Vracíme se na oběd v 13:30

a nezapomeňte si zítra opalovací krém a možná i repelent. J.U.

 


13.6.

Dobrý den, dětičky nezbedné.

dnes se ke mně donesly zvěsti, že už jsou prý uzavřené známky. Tak nejsou!!! Moc dobře víte, že vás ještě čekají závěrečné testíky z přírodovědy, zeměpisu a dějepisu. A jedním z nich začneme hned zítra :-) Naštěstí tak nějak předpokládám, že díky svým znalostem zvládnete i tyto tři poslední krůčky k pěknému vysvědčení.

Tak ať vám to všem vyjde !

PS: Vzhledem k předpovídaným vysokým teplotám pojedeme ve čtvrtek zpět z přehrady MHDéčkem, nezapomeňte si ISIC nebo lítačku10.6.


Ve čtvrtek 16. 6. jdeme na hostivařskou pláž.

Vstupné 90,- ( máme slevu na 60,-)

Plavky, ručník, deku, žabky, sváču, pití, kapesné na zmrzku, karty, hry, dobrou náladu a vědomí o svém chování.

Vracíme se na oběd v 13:30


9.6.

Dobrý den,

tak máme za sebou závěrečné písemky, a můžu konstatovat, že dopadly podle mého očekávání, jelikož vás hodnotím během celého roku. Jsem s výsledky velmi spokojen, ale to neznamená, že se přestanete zlepšovat! Pořád je na čem pracovat. Chválím Vás především za geometrii, která dopadla o mnoho lépe, než ta zkušební. Pravda - musel jsem leckdy přimhouřit "všechny oči" nad výtvarným zpracováním vašich úloh, ale je vidět, že se vám už geometrie usadila v "headkách".  Nejhůř dopadl sice diktát, ale na nápravu máte ještě pět školních let :-)

Užijte si odpoledne. J.U.

PS: Příští čtvrtek jdeme na hostivařskou pláž. (dle počasí)


6.6.

Dobrý den,

chválím všechny vystupující děti z naší třídy za povedené vystoupení na zahradní slavnosti i za příkladné chování během celého odpoledne a večera :-) Věřím, že si akci užili i přítomní rodiče, prarodiče a kamarádi.

Tento týden nás čekají ještě závěrečné písemné práce z matiky, češtiny, angličtiny, dokončení učiva vlastivědy a přírodovědy a následující týden bychom si mohli vyrazit na jednodenní výlety (podle počasí i koupání). 

Geometrii jsme společně dostatečně zopakovali, tak by vám neměla dělat problémy, nezapomeňte na ostrou tužku, pravítko a kružítko.

Užijte si odpoledne. 


2.6.

Dobrý den, 

nepodceňujte domácí přípravu, zejména geometrii. Dnes jsme se na doučování zaměřili právě na geometrii a Míša s Terkou se docela zapotili. Zopakujte si proto, jak označujeme body, jak úsečky, jak přímky a polopřímky. Nepleťte si poloměr a průměr. V druhé části zaměřené na slovní druhy vyhrály holky 34 : 23.

Zítra si docvičíme naše vystoupení a vyzdobíme galerii na plotě. A aby to v pátek nebyla jen zábava, nachystal jsem pro vás malou zkušební písemku z ČJ, takový testík na nečisto, známkovat ho tedy nebudu, bude to pro vás kontrola před pololetkou:-)

Hezký den a zdravíme Davida. 


1.6.

Dobrý den, dětičky,

neusínejte ještě na vavřínech. Že jsem vás pochválil za chování, spolupráci i zábavu na ŠvP, jste si všichni zasloužili. A stejně rád bych vás chtěl pochválit i na konci roku při předávání vysvědčení. A k tomu vám stačí maličký krůček - zvládnout obstojně závěrečné písemné práce v příštím týdnu.  

Z matiky to bude velmi podobné závěrečnému opakování na konci učebnice, doporučuji  se zaměřit na geometrii. Z češtiny bude krátký diktátek a cvičení na doplňování i, y ve slovech, psaní -i, -y, -a v koncovkách podle vzorů jednotlivých rodů, určování slovesných tvarů a psaní větných vzorců. Čili opravdu nic těžkého :-)


Užijte si odpoledne. J.U.31.5.


Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se nám podařilo nafotit velké množství fotek a díky komplikovanému přeposílání na RAJČE i školní web, navrhuji založit na WhatsUp skupinu 4.C, zájemci se mohou postupně přidávat. To je díky mé mobilogramotnosti asi jediné pohodlné řešení. Mám fotky i z předešlých školních akcí, které budu ukládat.

Dokončujeme s dětmi nácvik vystoupení na zahradní slavnost a těšíme se v pátek na Vaši účast. 

Čekají nás ještě závěrečné práce z hlavních předmětů, během příštího týdne, a doufejme, že i pěkné počasí, aby nám vyšlo slibované koupání na Hostivaři. 

Hezké odpoledne, J.U.30.5.

Dobrý den,

dnes jsme s dětmi zhodnotili pobyt na ŠvP. Ohlasy byly velmi kladné, co se týká pravidel, povinností i osobního volna a to je pro mě zásadní. Dětem, doufám, chutnala i strava, přestože máme každý nastavené chutě jinak. Místního pana kuchaře jsme pochválili a těšíme se na příští rok, protože bychom do Ratmírova rádi jeli znovu. Celkově nám vyšlo i počasí, přestože to dle předpovědí nejprve nevypadalo. Dokázali jsme si, že zvládneme i delší výlety, utužili jsme vzájemné vztahy ve třídě i se sousední 4.A a hlavně jsme úplně zapomněli na ty malé dotykové přístroje ... sakryš ... jak se jim jenom říká???! 

Tímto chválím všechny účastníky letošní ŠvP a slavnostně ruším měření chování na mravometru. Dětičky, ne, že byste dokázaly přístroj strhnout, ale přesvědčily jste mě, že se konečně umíte ovládat a bavit se i kultivovaně ke svému věku :-)

Užijte si odpoledne a těším se na shledání s vámi i vašimi rodiči v pátek na Zahradní slavnosti.  J.U.


26.5.

Předposlední den.

Sláva! žádná nekonečná túra nám dnes nehrozí! Jedeme totiž do Jindřichova Hradce vláčkem motoráčkem.....


Po příjezdu jsme z nádraží procházeli starobylými uličkami a pasážemi až k aquahudební fontáně, které jsou pouze dvě v Evropě, poté byla domluvena prohlídka muzea a Krýzlových jesliček, největších na světě a nakonec jsme ochutnali koláče z domácí Koláčovny, mňam, mňam. V podvečer jsme se vydováděli na trampolíně a jdeme se chystat na táborák a vyhlášení soutěží a bodování chatek.

Je to tady parádní a doufáme, že se zítra vzbudíme a bude teprve čtvrtek :-)

25.5.

Zdravíme ze ŠvP.

Omlouvám se rodičům, ale na RAJČE https://www.rajce.net/a17729671 se nám neukládají všechny fotky. Něco málo posílám panu řediteli a ten to průběžně zveřejňuje na webu školy.

Dnes jsme absolvovali celodenní výlet na zříceninu hradu Landštejn. Jeli jsme úzkokolejkou do Hůrek, cestou nám pan „mašinfíra“ zastavil u památníku Járy Cimrmana na Kaprounu, kde jsme se vyfotili u sochy nejslavnějšího Čecha, ležícího génia, který loví pod hladinou čolky do lahve. (foto na webu) J

Přebrodili jsme opravovaný Hůrecký rybník a vydali se na tůru ke hradu. Jedna z největších našich zřícenin se nám velmi líbila, zejména vyhlídka ze strážní věže byla impozantní. Na zpáteční cestě jsme trošku zmokli, ale cestou vláčkem do kempu vykouklo sluníčko, které nám za další milióóónový pochod (17 km) dalo za odměnu parádní podvečer plný sportu a dovádění na trampolíně a ostatních atrakcích. Moc se nám tu líbí.

Zítra jedeme na výlet do Jindřichova Hradce.24.5.

Haló, haló,

škola v přírodě se hlásí. Je tady na 300 žáků z jiných škol a tudíž velmi pomalá wi-fi, pokud vůbec funguje. Tak jen stručně: Dnes jsme po snídani provedli úklid chatek, učitelé nám jej obodovali a poslední nepořádníci si konečně povlékli lůžkoviny :-) , dopoledne jsme soutěžili v družstvech a vyřádili se na místních hřištích a atrakcích. Po obědě jsme si vyšli na vycházku kolem Ratmírovského, Krvavého a Voseckého rybníka přes nádhernou "střediskovou" vesničku Střížovice. Ušli jsme milióóón kilometrůůůůůůůůů !!!(cca 12). Po večeři jsme si zasportovali a nasbírali dřevo na táborák. Každý dostal za úkol vyrobit z přírodnin čarodějnici, které skončily v táboráku. Opékali jsme špekáčky od místního řezníka Krkovičky. Takové se v Praze neseženou, byly tak lahodné, že je někteří spolužáci jedli i syrové :-) Po večerce jsme si ještě mohli povídat na chatkách.

Je nám tu moc fajn. Do Prahy se netěšíme!


23.5.

Dobrý den,

zdravíme ze školy v přírodě rodiče "opuštěných" dětí a také naše spolužáky, kteří zůstali v Praze. Cesta do jižních Čech byla náročná na neplánované přestupy se zavazadly, ale nakonec vše dobře dopadlo a dorazili jsme do kempu Malý Ratmírov v počtu: všechny kufry a batohy, všechny děti i všichni pedagogové. Cestu jindřichohradeckou úzkokolejnou lokálkou, kdy kvůli naší škole přidali jeden vagónek navíc, jsme zakončili krátkou jízdou na kolečkových kufrech z kopečku k našim chatičkám. K obědu jsme si dali řízek s bramborovou kaší , rozdělili jsme se do pěkných chatek a šli jsme na obhlídku areálu. Po svačině následovala vycházka údolím Hamerského potoka s naučnými zastávkami a návratem přesně na večeři. Po náročném dni jsme ve volném čase vydolovali zbytky energie a hráli ve skupinkách vybíjenou, fotbálek, tenis, frisbee, nebo jsme se zabydlovali a navštěvovali s kamarády na chatkách. Ve 21:00 jsme byli "zahnáni" do chatek k večerní hygieně a po večerce v 21:30 jsme nenápadně potmě, bez tušení učitelů, blbli a vtipkovali v pelíšcích, kromě strašpytlíků, kteří měli povolené baterky. 

Info pro rodiče: na RAJČE společné fotky ukládá paní učitelka Peltanová, pošlu odkaz. Za 4.C ukládá fotky pan ředitel na web školy.

Přejeme hezký den, 4.C


20.5.

Dobrý den,

po dětech posílám Školní řád školy v přírodě, prosím o podpis a vzít v pondělí k vlaku. Pracovní listy pro marody přikládám níže.

Připomínám, že Bára, Daniella, Honza a Viky budou mít celý týden rozvrh podle 3.C

Přeji pěkný víkend. J.U.

ZEMĚPIS

1) Nejvyšší horu ČR bychom hledali v :

a) Orlických horách

b) Krkonoších

c) Moravskoslezských Beskydech

2) Hora Sněžka měří:

a) 1602 m.n.m.

b) 1206 m.n.m.

c) 2106 m.n.m.

3) Hranice našeho státu tvoří z velké části především hory a pohoří. Pokus se všechny vyjmenovat: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

4) Nejvíce vodních nádrží se nachází na řece:

a) Vltavě

b) Moravě

c) Labi

5) Správně přiřaď – Kde jednotlivé řeky pramení?

Vltava Krkonoše

Labe Orlické hory

Morava Šumava

Orlice Jeseníky

Bílina Krušné hory

6) Nejvíce plodin se pěstuje ve dvou významných nížinách a ty se jmenují:

a) Polabská nížina a Dyjsko-svratecký úval

b) Polabská nížina České středohoří

c) Polabská nížina a Český les

7) Na řece Vltavě se nachází tyto přehrady:

a) Lipno, Vranov, Nové Mlýny

b) Lipno, Orlík, Slapy

c) Lipno, Orlík, Rozkoš

8) U kterého města najdeme soutok Labe s Vltavou?

a) Praha

b) Děčín

c) Mělník

9) Která řeka protéká Prahou? ………………………………………

10) Která řeka protéká Břeclaví? …………………………………….

11) Která řeka protéká Děčínem? ……………………………………

12) Největší vodní plocha v ČR se nazývá ………………………….

13) Na Šumavě najdeme i zbytky původních lesních porostů např.:

a) Rašeliniště

b) Boubínský prales

c) Chodsko

14) Přiřaď:

Sněžka                                   Moravskoslezské Beskydy

Praděd                                  České středohoří

Klínovec                                Jizerské hory

Železná Ruda                        Krkonoše

Velká Deštná                         Jeseníky

Smrk                                     Šumava

Lysá hora                              Krušné hory

Říp                                       Orlické hory


DĚJEPIS

1. Jak se nazývá období během něhož se vyvinul člověk dnešního

typu?................................................................

Jak toto období dělíme? ………………………

………………………

………………………

………………………. (5b)

2. Ve starší době kamenné se člověk živil jako

a) zemědělec

b) pastevec a hrnčíř

c) lovec a sběrač plodů a semen (1b)

3. Co víš o lovcích mamutů?

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(2b)

4. Jak a čím se živil člověk v mladší době kamenné?

a) lovec a sběrač plodů

b) zemědělec a choval domácí zvířata

c) lovec mamutů (2b)

5. Z čeho vyráběl člověk svoje nástroje v

a) době kamenné ………………………………………

b) době bronzové ………………………………………

c) době železné ………………………………………... (3b)

6. Keltové ovládli naše území :

a) během doby železné (400 p.n.l.)

b) v době 500 let našeho letopočtu (1b)

7 . Co zajímavého víš o Keltech? (výroba předmětů z …, obchod,

kde žili, kdo měl moc atd.) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(3b)

8. Kdo a kdy Kelty z našeho území vytlačil?

a)__________________________________

b)__________________________________

(2b)

9. Odkud přišli Slované?

_________________________________________________

(1 b)

10. Jak žili Slované? Co uměli? Z čeho vyráběli nářadí? Jaký provozovali obchod?

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(5b)

11. Jak se nazýval společný jazyk Slovanů?

a) slovanština b) praslovanština c) čeština

(1b)

12. Co je hlavním znakem pohanů? Uveď příklad

(2b)

13. Proti komu se Slované museli bránit?

__________________________________________________

(1b)

14. Kdo Slovany sjednotil? Co o něm víme? __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(2b)

14. Vytvoř dvojice:

Přemysl                      praotec Čech

kanec                           kněžna Libuše

Šemík                              Bivoj

Říp                                  Horymír

Ctirad                              Šárka                               (5b)

Dosáhl(a) jsem :

Můžu dosáhnout

35bodů


MATIKA

Pracovní list – převody jednotek délky

(procvičování)

Převeď na jednotky uvedené v závorce:

138mm (m)                              1200mm(cm)

0,26km (m)                             0,5cm(mm)

2345m (km)                             125mm(m)

27mm (m)                               8km(m)

0,91km (m)                               1260mm(dm)

7,842 dm(mm)                         55,5dm(cm)

387,2mm(m)                              16dm(m)

13,28 dm (m)                          0,8m(mm)

9,28cm (dm)                        25000m(km)


ČJ

1.Vypiš slovesné tvary do tabulky a urči osobu, číslo, způsob a čas

Nechtěli byste přijet zítra na oběd? Každý večer si v posteli čtu. Nestůj tady jako solný sloup. Před domem mě zastavili nějací obchodníci s mobily. Zazpíváš mi tu novou písničku? Popovídali jsme si o včerejším závodu.

sloveso osoba číslo způsob čas

2.Napiš slovesa v určeném tvaru

Běžet – 2. os., č. jed., způs. rozkaz………………………………………………..

Vyskočit – 2. os., č. množ., způs. oznam., čas bud……………………………….

Vařit – 3. os., č. jed., způs. podmiň……………………………………………….

Dívat se – 1. os., č. jed. způs. oznam., čas minulý…………………………………

Filmovat – 1. os., č. množ., způs. oznam., čas přít………………………………...

3. Doplň i – y. Urči slovní druhy.

Ve v-loze, pol-b-l ruku, nez-vej, jaz-ček, nab-tá baterie, oz-vá se, zv-tězil jsem, ml-t ve ml-ně, podej m-, pros-vat mouku s-tkem, p-l je žlutý, dob-vat hrady, hb-tě a b-stře, nabl-zku stojí m-slivna, ve veliké v-ši, vlci v-li, přežv-kavci se živ- b-linami, rozs-paný p-sek, v um--várně, chceme m-t hezké známky, v prům-slu, m-chačka, vel-ké p-smo, v-s-láme v-sílačkou, uv-díme, v-v-klaný zub, do průsm-ku.


19.5.

Dobrý den,

některé děti se učí angličtinu pomocí mobilu, i přesto doporučuji ponechat si telefouny doma. Myslím, že program máme na celý týden vyplněn dokonale a v době osobního volna, mohou děti hrát stolní hry, karty, číst si. Děti se ptali, mají-li si brát učení. Určitě ne! beru sebou kvízy a pracovní listy. Ale měli by mít určitě poznámkový blok nebo sešit a propisku. Budeme si psát deník.

Ještě potřebuji vědět, má-li některé z dětí speciální dietu nebo alergii na druh potravin apod., kvůli stravování. Včera jsem zjistil, že nádraží nemá budovu, jsou tam pouze nástupiště. Sraz budeme tedy mít přímo na nástupišti u odjezdu vlaku do Jindřichova Hradce, předpokládám, že to bude někde na panelu označeno.  

Pro žáky, kteří na ŠvP nejedou, dám o víkendu na web pracovní listy (Zuzka, Petr, Jakub). Honzík, Bára, Daniella a Viky budou pracovat podle rozvrhu 3.C, ve které celý týden budou. Jejich rozvrh je na webu v sekci školní rok. 

Pěkné odpoledne. J.U.18.5.

Dobrý den,

zítra pošlu po dětech znovu potvrzení o bezinfekčnosti, je potřeba jej vyplnit s datem odjezdu, tj. 23.5. , správně vyplněno jich mám pět :-)

Po dohodě s druhou skupinou děti nebudou mít sebou mobily ani tablety, myslím, že to ty čtyři večery zvládnou. Fotit budeme my, pedagogové a průběžně vkládat na RAJČE a v případě nutnosti si mohou děti zavolat ode mne.

K dalším dotazům jsem na telefonu. 

Zítra je možnost opravy písemky z geometrie, pro hříšníky i pro dvojkaře !

Hezké odpoledne. J.U.


17.5.

Dobrý den,

informace ke ŠvP:  vzhledem blížícímu se termínu výletu a množícím se dotazům různého charakteru, zde odpovídám: 

                              1. děti zítra dostanou pro jistotu seznam věcí, které by sebou měli mít

                              2. spacáky nedoporučuji, v kempu jsou pěkné chatky a vyfasujeme čisté povlečení 

                              3. plavky ano, pojedeme i na koupaliště, rybník je sice čistý, vhodný ke koupání, ale zatím studený

                              4. určitě nutná lahev na pití na více použití (děti si mohou v jídelně doplňovat)

                              5. kapesné pár stovek, uvážlivě dle "umění hospodařit" vašich potomků

Nyní to podstatné: odjíždíme z nádraží Zahradní město v 8:26 v pondělí 23.5. a vracíme se v 15:20 tamtéž v pátek 27.5.

                               Sraz navrhuji v 8:10 na nádraží. 


Dnes můžu pochválit za zeměpis všechny, co mají jedničku a zítra se moc těším na geometrii, doufám, že vy také:-)
16.5.

Dobrý den,

nebýt toho, že jste na mě při otázkách z geometrie koukali jako na mimozemšťana používajícího pojmy, které jste nikdy neslyšeli (přímka, úsečka, vzájemná poloha...), bylo by dnes krásné, pohodové pondělíčko. Ale bohužel si jej takto v kalendáři neodškrtnu :-(  Nepolevujte ani v češtině, dětičky! Pár jsem vás dnes nachytal s prázdnou bublinou v paměti, proto si dáme zítra malý testík zaměřený na slovesné způsoby. Takže dnešní domácí příprava je každému jasná, neboť geometrii budeme rýsovat až ve středu.

Chování na mravometru dnes nechám na nule, sice jste zlobili na plusové milimetry, ale budu na vás hodný, protože jste mě ve Výtvarce překvapili moc hezky a vtipně zpracovanými prpoporcemi lidského těla :-)

Přeji všem hezké odpoledne. 


12.5.

Musím říct, že dnešní výlet do Žampachu se nám vydařil. A to co do počasí, tak i co do chování, akorát Štěpán, Filip a Jakub si příště nechají sprostá slovíčka na doma. 

Cesta autobusy byla sice zdlouhavá, ale o to více jsme si užívali přírody výletním tempem důchodců cestou z Jílového, přes rozhlednu Pepř, kde jsme si dali sváču, do údolí Studeneckého potoka ke zlatonosným štolám sv. Josefa a sv. Paduána. Při nasazování přileb byla samozřejmě velká sranda, protože ne každému padl "kokosák" přesně :-) . Pan průvodce nám velmi působivě povyprávěl o historii těžby zlata, dozvěděli jsme se mnoho příběhů obyčejných horníků i dětí, kteří v dolech od osmi let pracovali, významných českých panovníků, kterým doly patřily a Pražských stavbách, které byly díky zde vytěženému zlatu postaveny. Ve druhé štole bylo dobrodružné přelézání po sedmi žebřících mezi patry. Ochutnali jsme vynikající vodu z pramene ze skály, doplnili lahve a začalo to nejzajímavější z celého výletu, zkoušeli jsme rýžování zlata na pánvích a potom jsme hledali zlaté valounky a nugety v zlatonosném potoce. Myslím, že každý byl spokojen se svými nálezy, a až se doma budete pyšně chlubit s úlovkem, nevzpomenete si ani, jak vás bolely nožičky. Ušli jsme jen nějakých 7 a půl km :-)       

Za velký úspěch také považuji, že tentokrát to přežila Klaudiina hlávka bez zásahu :-)

Za solidní výkon i přes blbinky kluků v autobuse si dovolím ubrat 8 mm a troufnu si říct, že se zase o trochu víc těším na školu v přírodě, pokud se budete chovat podle mých pokynů jako dnes :-)

Odpočiňte si, namasírujte nožky a zítra si společně prohlédneme fotky na projektoru a zvážíme, kolik uncí zlata jste dnes našli. 11.5.

Dobrý den, 

informace pro nepřítomné : v matice opakujeme zlomky , v geometrii obvod a obsah obdélníku, v češtině opět vyjmenovaná slova a hlavně mluvnické kategorie sloves. Ve vlastivědě už umíme na mapě ukázat nejznámější řeky od pramene k ústí, významné vodní plochy a jeskyně. V přírodovědě jsme se učili o vodních živočiších. 

V chování žádná změna, a to i přes nepřítomnost hlavních "tahounů". Tak jen doufám, že zítřejší výlet proběhne bez výstřelků, abychom se nemuseli vracet předčasně.

Nezapomeň na svačinu, dostatek pití, pláštěnku, průkazku nebo lístky na MHD a pochodovou pohodovou obuv.

Sraz před brankou v 7:45, návrat cca 15:00.

Hezké odpoledne. J.U.


10.5.

Dobrý den,

jsem rád, že se vám podařilo dnes oprášit mozkové závity a předvedli dokonalou znalost vyjmenovaných jmen. U některých z vás dá ještě prácičku naučit se správné používání vyjmenovaných slov v psaném projevu, ale na to máme ještě celý příští školní rok.

Info pro rodiče: Můžete zasílat koruny i tolárky za ŠvP na č. ú.: 2000742329/0800 , částka je 2300,- nezapomeňte, prosím, uvádět variabilní symboly dětí, pro jistotu zasílám seznam

Bakešová Natálie 2018301
Bodláková Nikola 2018302
Brýda Petr 2018303
Brýdová Zuzana 2018304
Drda Filip 2018305
Egerová Adéla 2018306
Filip Ondřej 2018307
Fovrin Mykhaylo 2018308
Fuo Yuanruji (David) 2018309
Hamplová Kateřina 2018310
Hrdoušek David 2018312
Hubáček Jiří 2018313
Kadlec Matyáš 2018314
Kopper Karel 2018315
Králová Barbora 2018316
Kyselý Jan 2018317
Plašil Jakub 2018320
Sláma Jakub 2018321
Srch Matěj 2018322
Václavíková Tereza 2018323
Zákoutská Kateřina 2018324
Gorolová Viktorie 2018325
Petrák Štěpán 2018326


Od některých dětí nemám ještě všechny dokumenty ke ŠVP, prosím dodat do pátku 13. května.

Pěkné letní odpoledne. J.U.

9.5.

Dětičky (v pondělí opět zlobivé),

dnes máte pochvalu za přemýšlení v matice a za uchování vyjmenovaných slov v paměti (kromě Kačky a Petra) :-(

Líbily se mi i mnohé vaše výkresy. Ještě tak trochu vyladit to chování a je z vás TŘÍDA ROKU !!!  

Mravometr nám opět roste o 3 mm nahoru ( 44 mm ) .

Domácí úkol je dnes jediný a pro většinu z vás vlastně žádný : Zítra vyzkouším každého z vyjmenovaných slov :-)

Běžte se ven vyřádit s kamarády, ať nám to zítra o to líp klape ve škole.  J.U.6.5.

Dobrý den,

v českém jazyce se vracíme k vyjmenovaným slovům, protože zjišťuji, že se nám některá slova postupně vytrácejí z paměti. Zopákněte si je přes víkend, dáme si v úterý kontrolní diktát!

Do matiky si dokončete chybějící cvičení ze str. 34 a Ti, kteří dnes neměli úkol na str. 33, ještě dopočítají první dva příklady na str. 35.

Za chování vám mohu odečíst jeden milimetr. Aspoň něco!   Máte 41 mm.  Nic moc!   :-(

Příští čtvrtek pojedeme na výlet do zlatých štol v Žampachu, budeme hledat minerály a rýžovat zlato. Bližší info v pondělí.

Užijte si pěkný víkend. J.U.


5.5.

Dnes jsme si procvičovali výpočty obvodu a obsahu obdélníků a musím říct, že to má už opravdu úroveň, hlavně to udržet v hlavinkách, že, dětičky? 

Domácí příprava bude dnes kreativní: Každý si připravte pantomimické vyjádření tří libovolných vyjmenovaných slov. Od matiky si dejte volno, ale neusínat na vavřínech!!!

K chování nemám významné výhrady, ale pořád je co zlepšovat. Přesto si dovolím umazat vám za středu a čtvrtek 3 a 4 mm, máte tedy 42 mm. Byl bych rád, kdybyste mne překvapili i zítra.

Za doučování zaslouží pochvalu děvčata i kluci, ale nejlépe přemýšlela Barča :-)

Pěkné odpoledne všem. J.U.

4.5.

Dobrý den,

dnes pěkně pracovala celá třída, jak v češtině, tak i ve vlastivědě a přírodopisu, zasloužíte pochvalu. Po včerejších nepovedených testících, jsme si dnes opět připoměli, jak se správně počítá obvod a obsah obdélníku!!! Takže zítra bez chyb, dětičky!

Doma si dokončete cvičení na str. 33 v matice, toť vše!

Přeji vám krásné odpoledne a Kubovi držíme palce.


3.5.

Tak jsem právě skončil s opravováním dnešních testíků ze zeměpisu a geometrie a jsem překvapen z výsledků. Ti z vás, které většinou hodnotím hezkými známkami, nedopadli dobře a naopak jindy nepozorní žáci mají místo trojek a čtyřek dokonce i jedničku. Dále jsem předpokládal, že třída celkově dopadne hůře z geometrie, ale opak je pravdou, byly ta právě jednoduché otázky ze znalostí ČR, které pro mnohé byly velkým problémem. Nu což, stále máme co k učení a místa v hlavinkách máte ještě dost :-)

K chování se vyjadřovat dnes nebudu, výsledek plus 5 mm ostatně hovoří sám za sebe!!!  Jste na 49 milimetrech!!!

Škoda, že jsem vám dnes nestihl zadat úkoly a projekty. Tak zítra...

Pěkné odpoledne popřeju dnes jenom sobě :-(


2.5.

Dětičky , dětičky,

klasické pondělí, kdy je mi líto, že kvůli čtyřem neponaučitelným "raubířům" musím celé třídě připsat 4 mm. To jste se vy čtyři předvedli, právě když k nám přišla nová spolužačka. A to nemluvím o vzájemných vztazích před, na a po obědě ve školní jídelně. Vážně budu zvažovat, zda s námi pojedete na školu v přírodě...

Zítra si budeme na známky doplňovat pojmy do slepé mapy ČR a napíšeme malý testík na obvod a obsah obdélníku. Do ČJ si zkuste oprášit vyjmenovaná slova. 

Pěkné odpoledne. J.U.


29.4.

Dobrý den, 

dnes k vám budu mít jen dvě vyjádření, jednak toto: "Mám radost, jak vám jdou zlomky i obvod a obsah obdélníku." A druhé: "Dnešním chováním se někteří vrátili zase do pravěku, ale nevšiml jsem si, že by byl na rozvrhu dějepis! Pokud se takto chcete chovat ke svým spolužákům, přihlaste se do Zoo Troja a my s ostatními slušnými dětmi se tam budeme na vás chodit dívat, třeba při krmení." 

Normálně byste zasloužili plus 5 mm, ale jelikož většina třídy dnes byla v pohodě, máte plus 2 mm, tedy celkem 40 a to je úplně opačný směr, než ten, který jsme si domluvili. :-(

O víkendu nezahálejte a zopakujte si písemné dělení a dělení se zbytkem. A také si prohlédněte mapu ČR a na ní řeky od pramenů k soutokům. 

V soutěži barevné pátky jsme dnes napočítali 118 bodů - gratuluji.

Hezké odpoledne. J.U.


28.4.

Dobrý den, 

dnes to nebylo  ani na mínus, ani na plus, ale nerozhodně bych to také nehodnotil. Do zítřka vypočítejte cv. 12,13,14 na str.30 v matice a vypracujte cv. 5 a 6 v pracovním sešitě do ČJ.

Chování před jídelnou probereme zítra !!!!

Nezapomeň, zítra je barevný pátek - ČERNÝ.


27.4.

Nelepší se to, nelepší se to,

dnes připisujete plus 1 mm, ale zbytečně!!! Jste na 38 milimetrech. Zítra provedeme opět malou změnu v zasedacím pořádku. 

Odpoledne nezahálejte a připravte si na zítra do matematiky pro své spolužáky dvě slovní úlohy z využitím zlomků. 

Pro nepřítomné : v matice jsme na str. 28, v ČJ opakujeme větné vzorce a určujeme podmět a přísudek.

Do pátku ČTENÁŘSKÝ DENÍK ! ! ! 

Hezké odpoledne. J.U. 26.4.

Ach jo, ach jo!

Nerad začínám citoslovci, ale nemám jinou možnost, když se nám po nemoci vrátili "čertíci" a třída je opět naruby. Proč se tak k sobě chováte, dětičky?!?!?! Jste přeci spolužáci, kamarádi ze stejné školy, ze stejného sídliště. Dnešní zamyšlení nad svým chováním k okolí patří těm, kterých se to po dnešku opět týká. Zítra mi k tomu dotyční sdělí své vyjádření. Dnešní výsledek : plus 2 mm. Celkem 37mm. Tento trend nevěstí nic dobrého, uvědomte si, že za čtyři týdny máme jet na školu v přírodě!!!

Na doučování jsme dnes procvičovali větné vzorce a zlomky a všem to šlo výborně, jenom sem tam někdo vynechával spojku nebo čárku.

Zítra budeme doplňovat slepou mapu ČR, koukněte se na města, řeky a pohoří.

Dnes se koná koncert cimbálové hudby s našimi školními sbory, zveme vás i rodiče před pavilon H od 17:30.   J.U.


25.4.

Milé i nemilé dětičky,

to jsem rád, že jsme měli opět tradičně zlobivé pondělí. Už jsem se začínal obávat, že snad chcete být nejhodnější třídou na Praze 10 :-)

Za dnešek tedy bohužel musím přičíst 2 mm. Máte 35 celkem. 

Do matiky dokončete cv. 12 na str. 26 a zopakujte si poslední učivo z geometrie. Za ČJ i Vv vás dnes chválím. 

Užijte si odpoledne s kamarády. J.U.

22.4.

Dobrý den, 

domácí úkol máte všichni zakroužkovaný v učebnici, ale věřím, že jste jej stihli vypočítat již ve škole. O víkendu neumrzněte a připravte se na testík se souhláskami s,z . Zlomky nám jdou skvěle, takže dáme na úterý testík z rovnic a geometrie.

Ještě jednou vás chválím za bezproblémový průběh včerejší vycházky. A za dnešní výuku si dovolím ponechat mravometr na včerejších 33, jelikož chybělo 8 spolužáků.

Užijte si víkend a těšte se na další týden ve školičce.  J.U.


21.4.

Dobrý den,

dnešní vycházka k Hostivařské přehradě se nám nakonec i přes nejisté počasí a stavební uzávěru na hrázi vydařila. Vše vypadalo, že budeme dnes bez ohýnku. I když jsme nemohli doputovat k naší oblíbené vyhlídce s tábořištěm, po návštěvě keltského hradiště s malým kvízem jsme se oklikou po klikatých lesních cestičkách dokázali dostat k přehradě, která je napůl vypuštěná a právě na odhalené "pláži" kluci objevili ohniště vytvořené rybáři. Opékání špekáčků mohlo začít, protože se panu učiteli podařilo zapálit suchou - mokrou trávu a pár větviček a nakonec i větší táboráček. 

Kromě jedné kamenem rozbité hlavičky a jednadvaceti párů bolavých nožiček, jelikož cesta zpět probíhala svižnějším tempem, jsme jinou újmu nezaznamenali. Takže dnešní odpočet: zasloužených mínus 5 mm. Celkem jste na 33 stříbrných milimetrech. Gratuluji a hezký den. J.U.


20.4.

Dobrý den,

blíží se nám zítřejší vycházka k Hostivařské přehradě a vyhlídka na příjemné počasí dostává trhliny. V případě, že bude ráno pršet, vezměte si pro jistotu učení, pokud to bude vypadat jen na přeháňky nebo mrholení, na výlet půjdeme, rozhodneme se ale až před pavilonem v 8:00.

Za dnešní vyučování máte odpočet mínus 2 mm, bylo by to horší, ale abych byl spravedlivý a nepřidával milimetry celé třídě kvůli dvěma nenapravitelným neposedům, Petr a Štěpán mají speciální referát: 1. Co jsou galaxie?

                            2. Co je Velký bariérový útes?

                            3. Co je žralok obrovský?

                            4. Co je v ČJ základní skladební dvojice?

                            5. Co je v M zlomek?

U Kuby si zkontroluji zítra úkol do přírodovědy, který byl na dnešek a doplnění matiky, kterou dnes nestihl vypočítat.

Mnoho štěstí chlapíci :-)


19.4.

Dobrý den, dětičky,

dnes bylo náramně poznat, že jste si všichni krásně odpočinuli a s odhodláním se opět těšili do školy na učeníčko-mučeníčko.

Dnešní odečet činí mínus 5 mm a překvapivě se blížíme v chování k "normálním" i nejhodnějším třídám. 35mm je už vážně super výsledek! 

Probírané učivo pro domácí záškoláky :-) do konce dubna: M- zlomky, přímá úměrnost, G - rovnoběžník, obsah obdélníku a čtverce, ČJ - slovesný způsob, podmět a přísudek, stavba souvětí, Př - živočichové různých ekosystémů ( les, louka, park, město, pole...), Vl Z - cestujeme po ČR, ochrana přírody, Vl D - Lucemburkové, gotika.

Heslo na závěr: Ve škole se učte a venku se hýbejte!  J.U.

13.4. 

Úterý  mínus 3 mm a dnes mínus 4 mm. Celkem se dostáváme na 40 mm.  Začínám být spokojen. Jen tak dále... 

Přeji rodičům i školákům pěkné velikonoční svátky :-)

J.U.


11.4.

Dobrý den,

rodičům připomínám třídní schůzky 12.4. v 18:00. 

Dnes se třídě podařilo umazat 3 mm, celkem se dostáváte na 47. To je velmi pěkné, gratuluji. Nový zasedací pořádek se osvědčil :-)

Zítra se poslední dvě hodiny zúčastníme akce "Uklidíme svět" v okolí školy. A příští čtvrtek, pokud nám to počasí dovolí, půjdeme k Hostivařské přehradě na bojovou hru, pozorování vodních živočichů a opékání špekáčků.

Užijte si pěkné odpoledne s příklady se zlomky, zítra bude desetiminutovka :-)    J.U.


8.4.

Dobrý den,

vzhledem k příjemnému a poklidnému průběhu dnešního vyučování vám překvapivě, ale zaslouženě umazávám 5 mm. Gratuluji. Myslím, že vás to dnes také bavilo :-)  Proto máte na víkend jen jediný domácí úkol :  Bavte se a radujte se s kamarády.


Pěkný víkend. J.U.


7.4.

Dobrý den.

dnes si dovolím umazat 2 mm, takže máte opět 55. Jsem zvědav, jak dopadnete zítra.

Doma si prohlédněte diktát na str. 68 v pracovním sešitě, v dohledné době si jej napíšeme :-)  Do matiky vymysli pro celou třídu úlohu z geometrie a připrav si ji pro zadání. 

Pěkné odpoledne. J.U.


6.4.

Dětičky, dětičky,

vždycky když ode mne dostanete pochvalu, mám pocit, že jsem vás přechválil, protože druhý den je to s vaším chováním přesně obráceně. Místo aby vám milimetry ubývaly, tak máte plus 2.  Zamyslete se, hlavně ti, kterých se to týká, jak chcete dále pokračovat a zítra si o tom spolu pohovoříme. 

Dú: M: Napiš 10 libovolných rovnic s využitím matematických operací, které znáš.

      ČJ: Vymysli souvětí, ve kterém se objeví všech deset slovních druhů.

      Př: Čím se živí racek, ptakopysk a grizzly?


5.4.

Dobrý den,

dnes jsme zřejmě dosáhli ideálního zasedacího pořádku ve třídě, protože jsou z toho hned mínus 4 mm a tedy krásných 55 mm celkově. Není to sice ještě v pořádku, ale jistě to mnohé z vás překvapuje. A proto si to zítra zopakujeme. 

Na zítra si zopakujte posledních 5 stránek v učebnici matiky 2. díl, podobná bude čtvrtletní písemka, ale pozor, bude tam i hodně geometrie  :-(

Hodně štěstí. J.U.


4.4.

Milé dětičky,

jako každé pondělí jste se moc nevyznamenali v pozornosti a přípravě na hodiny. Ale hezky jste přivítali nového spolužáka, poctivě vypracovali domácí úkol do ČJ (vyjímky přinesou zítra), výborně zvládali budoucí čas i zlomky, a proto jsem se rozhodl odebrat 2 mm, čímž se dostáváte na 59 mm !!!

Doma si dokončete na str. 8 a 9 po cv. 17. Téměř všichni, kteří počítali s námi, to již samozřejmě mají, ale víme, kdo ne :-(   

A připomeňte si, co už jsme si říkali o českých řekách, nádržích a pohořích. 

PS: Dnes se moc venku neopalujte. Ztuhnul by na vás krém :-)

1.4. 

Dú na víkend: (bohužel) Napiš 10 vět se slovesným tvarem složeným v budoucím čase a k nim 10 vět se slovesným tvarem jednoduchým. (př: budu psát  -  napíšu)

Mravometr:  dnes mínus 2 mm, takže máme     61 !!!

Užijte si víkend a pomáhejte rodičům.  J.U.

31.3.

Dětičky, dnes se vám povedl zápas v basketu proti béčku, parádní nahrávky, spolupráce, střelba, celá hra měla úroveň!!!  Zkusme to přenést taky do třídy a buďte jeden kolektiv, který dokáže spolupracovat a pomáhat si, prostě táhnout za jeden provaz.

Na mravometru odpočítám dnes 2 mm, máte tedy 63 mm. Zlobidla, popřemýšlejte, jak se zítra ve škole chovat a přispějte k tomu, aby se třída dostala pod 60 !!!

Domácí úkol pro Štěpána, Natálii, Petra, Matyáše a Kubu tedy zní:  POPŘEMÝŠLEJ !   :-)      (Zbytek třídy bez DÚ)

30.3.

Dobrý den,

dnes jste si ubrali 3 mm, se včerejším jedním je to mínus 4 mm, což znamená, že chování většiny třídy se nám posouvá tím správným směrem, i když pomalejším tempem. To. že ostatním to kazí pouze někteří jednotlivci, zohledním výběrem žáků na školu v přírodě. 

Do přírodovědy si připravte stručný referát o nějakém neobvyklém živočichovi. Z geometrie si napíšeme lehký testík a procvičujte slovesné tvary :-)

Na doučování se činili všichni zúčastnění, pro jedničku si však přijdou jen ti nejúspěšnější :-)

Dnes nám neživá příroda zalévá zahrádky, tak budete mít víc času na přípravu a na minecraft :-(

29.3.

Dobrý den, dnes především rodičům. 

Máme možnost jet na školu v přírodě od 23. do 27. května ( po - pá ) do táborového areálu Malý Ratmírov ( www.chatyratmirov.cz ), podrobnosti bychom probrali na třídních schůzkách 12. dubna. Potřebuji znát jen počet dětí, které pojedou, kvůli objednávce. Vypadá to, že bychom se mohli vejít do 2000,- ( doprava, ubytování , rozšířená plná penze, vstupy, odměny ) Pokud by chtěl jet jako doprovod někdo z rodičů, budu rád, abychom neoslabovali školní družinu:-) 

Prosím tedy o zakroužkování do žákovské knížky, zda se vaše dítko zúčastní, či nikoliv. 

Přeji hezký den. J.U.


28.3.

Dobrý den,

mínus 1 mm můžeme považovat při pondělku za úspěch. Škoda jen, že mohly být 3. Na zítra si dopočítejte v nové učebnici matiky cv. 2, 4, 6 a 8 na str. 4 a nezapomeňte na časovou osu s významnými dny a vysvětlení pojmů z minulého týdne.

Pěkné odpoledne. J.U.


25.3.

Všem přeji krásný jarní víkend a v neděli k večeři nebo v pondělí na snídani vaječnou omeletu, protože si máte na VV přinést vyfouklá vajíčka. Poproste tatínky, ať vám poradí, jak na to.

PS: NEZLOBTE!


24.3.

Dobrý den,

opět jsme se nepohnuli ani o milimetřík. A zítra je pátek a to asi taky příliš milimetrů neubereme. V úterý na doučování vyhrály holky nad klukama těsně 26 : 24, dnes jsme měli soutěž v jednotlivcích a vyhrála Niky, gratuluji :-)

Domácí příprava, pokud jsi nestihl ve škole: ČJ str. 98, cv. 2a a připomínám, že od pondělí už pracujeme s červenou učebnicí matematiky(3. díl)

Užijte si sluníčka. J.U.


23.3.

Dnes jsme byli v plném počtu, ale i tak bychom neměli brát mínus 2 mm a plus 2 mm jako nějaký úspěch. Stále se musíme snažit každodenním ubíráním milimetříků k příjemné stupnici pod 50 mm. Berme to jako svůj cíl...

Dnes je jenom malý úkol do matiky a na příští týden nezapomeňte zaznamenat do časové osy významné dny naší historie ( státní svátky ) a vysvětlení zadaných pojmů v sešitě.


Hezké odpoledne přeju já:-)

22.3.

Gratuluji, dnes odpočítáváme 5 mm, dostali jste se na 69!!!

Pro mě velké překvapení, pro vás, doufám, velká radost. Domácí úkol dnes nemáte, zopakujte si jenom geometrii a upalujte ven na čerstvý vzduch. Jsem zvědav, kolik bodů uberete zítra :-)

21.3.

Dobrý den přeji dětem i rodičům,

vypadá to, že jsme si o prázdninách odpočinuli a máme nové síly do dalšího učeníčka-mučeníčka. Tento a následující týden budeme v ČJ dokončovat časování sloves a určovat podmět a přísudek v textu. V matice nás čekají zlomky a v geometrii obvod trojúhelníku a obdélníku. V zeměpisu si probereme nerostné bohatství a průmysl ČR, v dějepisu nás čeká povídání o přemyslovských panovnících na českém trůnu. A v hodinách přírodovědy se vydáme i za rostlinstvem a zvířaty na ostatních kontinentech. 

Mravometr dnes:  plus 4 a mínus 4 , což je stále 74 (na pondělí velký úspěch!!!)

DÚ: dokonči cv. 12 - 18 v uč. matematiky na str. 54

Mějte krásné jarní odpoledne.  J.U. 11.3.

Za včerejší doučování chválím všechny zúčastněné děti, zejména ve znalostech českého jazyka nám to jde skvěle. 

Dnes nás bylo ve škole jen 12, doufal jsem tedy v zázrak, ale i přes obrovskou možnost odečíst si větší množství milimetrů, jste ukrojili pouze 2 :-(((

Máte tedy 74 a tam jste byli v pondělí. Smutné!!!

Máte co napravovat po prázdninách. Dávejte na sebe pozor a přeji vám v příštím týdnu hezké zážitky. J.U.


10.3.

Dnešní úkol: matika str. 47 jednotky objemu - slovní úlohy 6,7,9 a 10.

Pochvala všem 12ti cvičícím v tělocviku a ostatním za práci v hodinách. Dnešní odpočet je mínus 5 mm, leč včera vám přibylo 6 mm, takže jsme na 76.

Snažte se jako dnes a budeme mít veselejší prázdniny. J.U.


8.3.

Dobrý den,

doma si doplňte zadaná cvičení z matematiky a zopakujte významné dny našich dějin podle státních svátků na zítřejší hodinu vlastivědy.

Za chování po zvonění vám musím přidat 4 mm. Za chování a plnění pokynů v dnešním tělocviku ubírám 3 mm, to vás zachránilo a na mravometru máte tedy po dnešku 75 mm. Škoda, mohlo tam být méně, aspoň máte motivaci na zítra. 

V doučování dnes máme pořadí: 1. Niky, 2. Štěpán, 3. Karel, 4. Petr

Užijte si odpoledne. J.U.


7.3.

Máme tu poslední týden před jarními prázdninami a také šanci, jak si ubrat "zlobivé milimetry" na MRAVOMETRU! Bohužel jako každé pondělí jste si vůbec nepomohli. 

Ale abych byl spravedlivý ubírám 3 mm za chování většiny třídy v hodinách i o přestávkách. Ale musím přidat 2 mm za vzájemné urážení a okřikování jedné známé malé skupinky (všichni víme, o koho jde)

Mohli jste mít ještě bonus 3mm za pořádek ve třídě, ale výtvarka vám to pokazila, ale za spolupráci a pomoc vám přeci jenom 1 mm zůstal. Takže dnešní výsledek = plus 2 mm !!! Celkem jste se dostali na 74 mm. 

Na zítra si zopakujte převody jednotek, dáme malý testík a podmiňovací způsob u slovesných tvarů. Nezapomeňte také na vlastivědu. 

DÚ: matika str. 46, cv. 4.

Hezké odpoledne, J.U.


4.3.

Dobrý den,

víkend před námi, přeji všem, ať si jej užijí na čerstvém vzduchu a nemocným přeji úlevu při popíjení léčivých čajíčků :-)

Chování v kolektivu se nám zlepšuje sice pomaličku, ale i to nasvědčuje, že si má slova uvědomujete a snažíte se jimi řídit.  Ale stále ještě nejsme na požadované úrovni, kterou jsem stanovil na 20 milimetrů školního stomilimetrového mravometru.  Třída 4.C se zatím nachází na 76 mm. Od povánočních 99 mm je to sice šnečí tempo, ale hlavní je, že postupujeme tím správným směrem. Náš cíl ke konci března stanovuji na 55 mm. Každý den můžete ubrat 1 - 4 mm. Ale pozor! Milimetry mohou i narůstat, což se, doufám, stávat nebude...

Školními vědomostmi mi děláte opravdu radost, tak proč by to nešlo i v chování? Tak se snažte, dětičky nezbedné :-)  !!!

V pracovnám sešitě do ČJ máte na str. 64 opakování s Magikem, zkuste tedy opakovat.  J.U.3.3.

Dobrý den,

informace pro nemocné a nepřítomné děti z důvodu ozdravných pobytů a soustředění:

Příští týden v ČJ pokračujeme v učivu o slovesech od str. 97 cca po str. 107, v matice se učíme přímou úměrnost, převádět jednotky a v geometrii o čtvercích a obdélnících (uč. str. 40 - 48).

V přírodovědě dokončujeme látku o živočiších a rostlinách v lesích, v parcích, na loukách a na polích. V zeměpise začneme látku o počasí a podnebí a v dějepise románský sloh.  

Dú: matika: str. 44, cv. 5, 6. 

Pěkné odpoledne. J.U.


2.3. 

Dobrý den, hlásím rodičům i dětem výrazné zlepšení v geometrii, dnešní prověrka totiž dopadla velmi dobře:-)

Teď jenom vše základní udržet v paměti, aby se nám dařilo chápat další látku v geometrii. Dnes budu opravovat ještě testík z ČJ, myslím ale, podle toho co jsem měl možnost zatím zahlédnout, že to dopadne dle mého očekávání, protože jste se poslední dva týdny opravdu snažili. Ale abych vás dnes přece jen nepřechválil, stále mám výhrady k chování některých žáků o přestávkách. Týká se to hlavně vzájemných vztahů. Pokud se nám i tato důležitá součást školní docházky podaří zvládnout, můžeme se těšit na zajímavé výlety , hry a návštěvy. A za chvíli tu máme jaro. To už je velká motivace, nemyslíte??? Je to zkrátka jenom na vás......

Domácí úkol jsem zapomněl ve třídě, takže máte VOLNO :-(

Mějte pěkné odpoledne. J.U.


1.3.

Dětičky darebné,

testík na vzory dopadl pro vás velmi dobře, pár chybiček se sice vyskytlo, ale stále ještě tuto látku probíráme a určitě to zvládneme k dokonalosti. Zítra nás čeká prověrka z geometrie, nezapomeňte kromě výborných znalostí hlavně kružítko, pravítko a ořezanou tužku. (Štěpáne, Petře a Kubo !!!)      :-)

Na doučku jsme dnes měli dva vítěze, Matěje a Terku s počtem bodů 26. Ostatním uniklo 1. místo jen těsně. Gratuluji všem zúčastněným.


28.2.

Dobrý den,

zopakujte si v učebnici skloňování podstatných jmen a časování sloves, zítra si napíšeme test. v testu budete také určovat slovní druhy. V matice mi děláte radost s rovnicemi, ale stále máme mezery v geometrii, proto jsem vám připravil prověrku na středu :-)  Zopakuj si druhy trojúhelníků, osu úsečky, kružnici a plošné obrazce.

Krásné slunečné odpoledne. J.U.


25.2.

Dnes jste zvládli vše podle plánu, z nůše plné úkolů tedy nic nebude :-)   O víkendu pouze přemýšlejte , jak zlepšit vzájemné vztahy mezi spolužáky. Užijte si sluníčko i sníh, podle toho, kde kdo budete. J.U.


24.2.

Milé dětičky,

dokončete si cv. 2 a 3 v matice a zopakujte si skloňování podle vzorů předseda a soudce. Na doučku byl zadán úkol: Napiš vodní savce, které znáš. A vzpomněli jsme si jen na tři, tak to zítra zkusme napravit. Hezké odpoledne. J.U.


23.2.

Zdravím 4. C, 

měl jsem v plánu dnes zadat úkol do ČJ, ale vzhledem k pěknému počasí vás nechám užívat si sluníčka. Zkuste se venku s kamarády nebo navečer doma s rodiči zamyslet, v jakých školních předmětech se může vyskytovat Slunce, kterému vděčíte za "bezúkolové" odpoledne :-)                  J.U.

PS: zítra bude doučování jen 13 - 13:35, musím zaskočit za kolegyni na odpoledním vyučování.


22.2.

Dobrý den,

Pochvala dnes patří všem za domácí přípravu a o jeden milimetr větší i Kukimu, i když mu chyběla čtyři slovíčka - velký výkon :-)

Paní psycholožku jste si sami vyslechli a můj názor je stejný, tak se pojďme více snažit, ať nám to zase spolu klape. 

Na doučku dnes holky porazily kluky jednoznačně 35 : 17  ( i když jim pomáhal Kája :-), gratuluju!!!

Na středu nula úkolů, jen trochu snahy :-)

21.2.

Milá třído, mám k vám dnes dvě zásadní věci. První je nepatrné zlepšení vašeho chování ve výuce, a myslím tedy, že i po malých krůčcích se můžete postupně posouvat a řadit k sousedním třídám :-)

A druhou věcí je chování stále jen těch samých jedinců, jako vždy stále dokola, ať už v hodinách nebo o přestávkách. Očekávám, že se dnes pochlubí doma Natálie s důvodem svého pobytu v ředitelně, Štěpán, Filip a Jakub S. zopakují rodičům nové výrazy ze své rozšířené slovní zásoby, a Petr s Kubou P. předvedou své herecké a pantomimické kreace se školním nábytkem. Můžou se přiznat i herci ve vedlejších rolích. Oscara za to ale od rodičů nejspíš neobdrží  :-(

Všichni známe naše motto z nástěnky : každý den se něco nového naučit, zasportovat si, zazpívat si a zasmát se. Ale musíme si uvědomit, co je ještě srandovní a co už je takzvaně "za hranou"!!!

A to nejlepší na závěr. Nejprve pochvala celé třídě za zvládání práce s rovnicemi v matice a určování rodů u podstatných jmen v ČJ. Dále chválím sedm samurajů, kteří měli sice úkol nedobrovolně, ale zvládli ho, i když Matyáš opravdu velmi minimalisticky :-(    A chválím i dobrovolníky za sokola stěhovavého. Speciální pochvala patří Viktorce, protože mi poslední dobou dělá radost svými znalostmi a aktivitou. Pokud je někomu líto, že mezi chválenými nevidí své jméno, ať se zítra přihlásí a pokud uvedou důvod zásluhy, já to napravím :-) J.U.

18.2.

V pondělí se zeptám Kukiho a Davida, co měli dnes dobrého k obědu :-(

Užijte si víkend a dobrovolně vypracujte referát na téma sokol stěhovavý. 

Další povinné referáty: Piraňa obecná (Štěpán, Kuki, Matyáš, Jirka) a tygr usurijský (Jakub, David a Petr).


17.2.

Dobrý den, dítka zlobivá,

díky vítězství Niky s Kačkou nad Matějem s Míšou a Kájou v dnešním doučování nemají holky žádný domácí úkol. Kluci se naučí skloňovat jméno Nikola a Nicol :-) 

Velká pochvala za remízu ve vybíjené proti béčákům, klidně se doma pochlubte. 

Pěkné odpoledne i s domácími pracemi. J.U.


16.2.

Dobrý den,

dnes skvělá práce v hodině češtiny, co se týká znalostí o podstatných jménech, dokonce i připojená "zlomená pacička" si zasloužila jedničku. 

Tak zlobidla, ať vám to jde stejně dobře i u sloves.

S chováním během výuky ale spokojený pořád nejsem... Dnes převzali číslo jedna ve vyrušování od Kukiho se Štěpánem Jakub S. s Davidem H. Zítra si speciálně na vás dva posvítím  :-)

Nezapomeňte si na zítra doplnit úkol v pracovním sešitě. Dnes vám hezké odpoledne nepopřeju, protože budete rodičům pomáhat s domácími pracemi. Ráno se každého z vás na to zeptám  :-( 

Páček shledáček!15.2.

Dobrý den, dnes chválím celou třídu za perfektní spolupráci ve dvojicích, za výborné znalosti při zkoušení u tabule, za zpracování referátu do vlastivědy (kromě těch, kteří jej donesou zítra) a v neposlední řadě téměř celou třídu za postupné zlepšování vašeho přístupu k výuce. Tak jen tak dále, dětičky, ať si to nepokazíte a můžeme se na sebe opět těšit.

Nezapomeňte si dokončit úkol z matematiky. Schválně zde nepíšu jaké cvičení to je, Kubo !!! :-)

Dnes se povedlo i doučování: vyhráli Petr s Matějem (60 b.), 2. místo Niki, Viki, Kačka (47b.), 3. místo Štěpán s Kájou (43 b.). Gratuluju


14.2.

Svatý Valentýn !!!

Milujeme školu !!!

To je moc dobře , dětičky. Jsem zvědavý, jak dokážete přetvořit dnešní přemýšlivě vnímací diktátek. Z matiky doporučuji kouknout na úvodní stránku o rovnicích a nezapomeňte na úkol do vlastivědy.

Zdravím Kukiho, od kterého jsem měl děkovný telefonát za "zbytečné" pětky, tak snad dokáže doma vysvětlit, jestli byly opravdu zbytečné, nebo je má oprávněně. Na druhou stranu ho chválím za splnění úkolu přes víkend. 

Pro marody: Zítra se vracíme ke slovesům (osoba, číslo, čas) a stále budeme opakovat podstatná jména (pád, číslo, rod, vzor), hlavně práce se vzory. V matice si opakujte geometrii, rovnice nechte, až budete s námi ve škole. Viky a Zuzka se mohou zítra v 9:00 připojit na TEAMS:-)

Hezké, skoro jarní odpoledne. J.U.


11.2.

Dobrý den,

zkontrolujte si a doplňte chybějící cvičení v pracovním sešitě do ČJ, máte mít dokončenou str. 56!!! U nemocných a "lyžařů" mi to ke kontrole stačí 21. 2.  

Nezapomeňte na úkol z vlastivědy a užijte si víkend:-)  J.U.


10.2.

Dobrý den,

v ČJ již umíme vzory podstatných jmen všech rodů, příští týden se opět budeme věnovat slovesům. V matice se budeme učit vše o rovnicích, v geometrii se naučíme sestrojit osu úsečky, v přírodovědě poznáváme rostliny a živočichy v parcích a na loukách. V dějepisné části vlastivědy se vrátíme k vládě Přemyslovců a v zeměpise si probereme zemědělské oblasti ČR.

Dú projekt: Napiš sporty, v nichž se používá síť nebo koš, jeden si vyber a zkus popsat vlastními slovy průběh a pravidla.


Hezké odpoledne, J.U.

9.2. 

Zítra odpadá doučování z AJ pro nemoc paní učitelky. Naše společné doučování proběhne jako vždycky. Včera vyhrála Kačka se Štěpánem nad Nikolou s Matějem 42:38 (někdo se musí doučit přivlastňovací zájmena :-)

Dnes si zopakují tito žáci včerejší úkol, protože očividně nevnímali promyšleně! : Petr, Natálie, Štěpán, Kuba P., Filip a Matyáš.  Do příští hodiny vlastivědy si vyhledej a nastuduj vše o románském stavebním slohu.           J.U.8.2.

Zdravím dětičky, které si dnes napíšou a nastudují s promyšleným vnímáním povinnosti žáka ze školního řádu. Zítra si vás vyzkouším :-) pá, pá...


7.2. 

Dobrý den,

během února budeme stále procvičovat a zdokonalovat skloňování podstatných jmen. Najděte si v učebnici tabulky vzorů podstatných jmen všech rodů a vyzkoušejte si podle nich vyskloňovat jakékoli slovo, které tě zrovna napadne. Stále nám nejde v matematice násobení dvojciferným číslem. Mysli na základní pravidla při zápisu a výpočtu: jednotky pod jednotky, desítky pod desítky... ( a schůdky !!!! ) I proto míváme spolu doučování, neboj se přijít si to vyzkoušet, nikdo nemusí chodit pravidelně, vše je dobrovolné.

Užijte si chvilku zimního sluníčka a zítra očekávám v lavicích bystré mozky :-)3.2.

Přeji všem příjemně prožitý prodloužený víkend, nezapomeňte na svoji bezpečnost a snažte se dělat radost rodičům pomocí při domácích pracích. A ve druhém pololetí se jim snažte dělat radost i vašimi výsledky ve škole. A já si přeji, aby byl viditelný posun k lepším vztahům ve vaší třídě. 

Kdo nestihl, dokončí si článek o Karlu IV. (vzory u všech podstatných jmen)


2.2.2022

Skoro samé dvojky ! Jako u vás na vysvědčení :-) 

Doma dopiš text "Telefon" na str. 78 a podtrhni všechna podstatná jména. 

Z matiky vypočítej:         4567 x 25 =   , 7654 x 47 =   ,  6893 x 33 =   ,  9385 x 74 =   

Ve vlastivědě jsme díky vyrušování nestihli dokončit ukázku a pokus, jak přežít v pravěku. Proto si každý na zítra připraví, jak by kvůli přežití strávil den a noc v době kamenné. (POZOR! nemáš nic na sobě :-)

Kdo jde zítra na doučování, nezapomene to doma nahlásit rodičům.  

Mějte hezké odpoledne. J.U.


1.2.

Uzávěrka za leden: nemocnost ... vysoká  (stav setrvalý)

                               úroveň vzdělanosti ... střední  (stav zhoršující se)

                               úroveň slušného chování ... velmi nízká (stav, který už se snad ani zhoršit nedá) !!!!!!!!!!!!!!

Musím konstatovat, že se naše parta začala před vánoci trošičku rozpadat, a bohužel i během ledna tento trend pokračoval. I když zde byly nepatrné náznaky malého zlepšení (např. Bojovka na Kampě),         k vzájemné pospolitosti naší třídy to stále nějak nevede. Smutné je, že za vším stojí jen pár jedinců! A ještě smutnější je fakt, že za vším stojí právě jen těch pár jedinců!!! Většinu třídy zde musím pochválit především za obrovskou trpělivost v situacích, kdy ve vyučování musíme neustále řešit mezilidské vztahy. Ale vše má své meze, a proto budu řešit závažné prohřešky ve třídě vyloučením dotyčného nebo dotyčných z výuky. Prostě si pro vás přijde pan ředitel, budete pracovat zbytek dne v ředitelně a třída se bude NORMÁLNĚ věnovat novému učivu. 

Více se k tématu nehodlám vyjadřovat. Pokud neumíš číst, nebo snad nechápeš jak se máš chovat podle školního řádu, nenavštěvuj školu, nemarni čas a vzdělávací proces druhých a žij si podle řádu Jumparény, Minecraftu, Robloxu, Fortnitu a svého pokojíčku!

Děkuji za pochopení i těm nechápavým :-)

Heslo 4.C na únor :  RESPEKT K DRUHÝM NA PRVNÍM MÍSTĚ !!!


Ještě učivo pro nepřítomňáčky:  ČJ- v učebnici- vzory podstatných jmen po str. 78 a v PS cvičení po str. 51, M - příklady po str. 37.      


31.1.

Milé dětičky,

gratuluji všem k pěkným vysvědčením a těm méně úspěšným mohu jen popřát o trochu více píle a úsilí na cestě za známkami podle vašich přání. 

Zítra na "doučku" nás čeká v ČJ štronzo, v Matice štafeta a v PříZeDě si dáme soutěž v AZ-kvízu. Tak se na vás těším. Doufám, že jste si zakroužkovali domácí cvičení do M a do češtiny v PS, proto jej zde dnes neuvádím. Ukáže se, jak vnímáte moje podstatné pokyny :-)  Malá rada pro bezradná miminka: zavolej spolužákovi, ale rozhodně ne tomu s podobným problémem :-) 

Kačka Z., Barča a Ondra jsou úkolu zproštěni.

Mějte fajn odpoledne. J.U.


28.1.

Dnes jsme se pozdravili na TEAMS s "dětmi v domácím učení" a zopákli si něco málo z matiky.  Chválím Káju, Kačku a Áďu za práci ve čtvrtečním doučování. 

Jelikož nás je ve škole polovina, domácí příprava na víkend je dobrovolná, výjimku v podobě listů TN! si vykoledovali Naty, Štěpán a Jakub, tímto je opět srdečně zdravím!!!

Přeji všem na víkend pohodový odpočinek od školy.   J.U.


27.1.

Všem márodům:-)

Zmobilizujte poslední síly a připojte se k nám na TEAMS přesně v 10:05, ať se spolu pozdravíme a dáme si několik příkladů z matiky. Mimochodem dnes jsme dopočítali str. 28 a pracovali s diagramem na str. 29. V ČJ se snažíme určovat vzory podstatných jmen v různých textech. Ve vybíjené se nám podařilo dnes proti "béčku" několikrát zabodovat a dokonce si i nahráváme a umíme chytat míč - hurááá.


Těšíme se na vás zítra alespoň přes TEAMS !!!  


26.1.

Informace pro nepřítomné žactvo ( 10 ks ): 

ČJ - v pracovním sešitě dokončit všechna cvičení na str. 48, můžete si pomáhat tabulkou vzorů podstatných jmen z učebnice. 

M - pouze opakujeme písemné dělení, dělení se zbytkem a převody jednotek.

Př -  Jak přezimují rostliny a živočichové ( v učebnici )


PS : Zdravíme "polámanou" Zuzku a přejeme brzké uzdravení, aby mohla s námi zase skákat v tělocvičně žabáky :-)


25.1.

Dobrý den, 

ve škole je nás každým dnem méně, a proto máme možnost si spoustu učiva zopakovat a více osvojit. Chválím dnes zejména ty, kteří zameškali v předchozích týdnech školu z důvodu nemocí, nachlazení i rodinných,  (Viky, David, Míša..), Ale nesmíme se nechat uchlácholit tím, že nám to teď jde tak dobře a budeme ve škole pracovat stále naplno. Doma tedy stále procvičujeme rody a pády a v matice písemné dělení....


Mějte hezké odpoledne.


24.1.

Zítra budeme procvičovat pády podstatných jmen všech rodů a zaměříme se především na množné číslo. Geometrii byste měli mít už v malíčku, tak snad jen namátkou se zeptám na sestrojení kružnice, trojúhelníku a obdélníku. Stále jsme se (někteří) neskamarádili s PÍSEMNÝM DĚLENÍM !!!! , a proto si dáme malý testík. A do vlastivědy si zopakujte velká jezera, přehrady a řeky v Česku.  

Pěkné odpoledne vám přeju já  :-)  


21.1.


Zdravím coviďáky, chřipkáče i házenkářské ulejváčky :-).

Vzhledem k vysoké absenci budeme celý příští týden pouze opakovat. ČJ - pády, rody a vzory, M - písemné dělení, Vl - povrch ČR a život ve středověku Př - příroda v zimě.

A zvláště zdravím Kubu a Štěpána!!! Těším se na vypracovaný úkol z ČJ :-)

20.1.

Domácí příprava : ČJ: zopakuj si vzory podstatných jmen rodu středního, připomeň si vzory rodu ženského z dnešní hodiny a doplň cv. 3 v pracovním sešitě. 

PS: Přísloví na dnešek: " Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"   (vysvětli svými slovy)

A blíží se nám také termín další knihy do čtenářského deníku - příští pátek.....  :-)     Hezký den přeje J.U.


19.1.

Dobrý den, 

včera jsme si vyzkoušeli první doučovací hodinku, prosím tedy rodiče, aby se zeptali dětí, jak "doučko" hodnotí.  A prosím děti, které mají "netázavé" rodiče, aby si doma popovídali, zda je hodinka navíc pro vás prospěšná.  Zítra máme další doučování pro ty, kteří v úterý nemohou qůli  kroužkům. V úterý přišlo 5 dětiček, na zítra mám potvrzeny 4. Žáci mohou docházet i oba dny, každá hodinka je dobrovolná. Scházet se budeme vždy v 13:15 po obědě, "DOUŽÁCI" si nechávají věci ve třídě, kam se společně vracíme z oběda. Každá hodinka je rozčleněna na tři cca 15 min. bloky : ČJ , M a Vl+Př.

Pololetní testy jsem vyhodnotil podle očekávání, žádné výraznější výkyvy k horším známkám se nekonají. Naopak mě někteří "zaháleči" mile překvapili. 

Pro případné konzultace s rodiči o prospěchu jsem na telefonu, mailu i osobně ve škole k dispozici.

Mějte hezké odpoledne. J.U.


14.1.

Včerejší kvíz na Karlově mostě a bojovka na Kampě se náramně vydařila, přálo nám i počasí a co více - dokázali jste, že umíte být parta a držet při sobě při plnění složitějších úkolů a chovat se při tom jako "normální děti". Ale jen vás pochválím, hned se musím dozvědět, že se zase něco dělo na obědě v jídelně!!! Musel jsem nečekaně pomoci panu učiteli Kuncovi zařídit odvoz sběru papíru, takže tu obědovou záležitost probereme spolu s těmi, kterých se to týká, v pondělí.

DÚ: Vytvoř na pondělí diktát (6 vět, či souvětí) pro třídu z probírané látky (vyjm. slova, slovní druhy, zdvojené souhlásky, pády...)

Hezký víkend se sluníčkem. J.U.12.1.

Milé dětičky, 

dnes nemáte zadanou domácí přípravu, přesto doporučuji posedět chvilku s učebnicí, která nese jméno Matematika I. díl a její mladší sestrou, která si říká Matematika II. díl a připomenout si, jak jsme společně postupovali od jednoduchých počtů k těm složitějším a hlavně od bodů a úseček až ke geometrickým útvarům. V pátek totiž "dojde na lámání chleba" ( vysvětli, či zjisti z minecraftu, internetu nebo od rodičů, co to znamená )      :-)

pá pá  !!!   J.U.  


11.1.

Dobrý den,

upravuji sraz na čtvrtek, qůli testování na coviďák se sejdeme v 7:45 ve třídě a po testech odcházíme na MHD.

Z matiky dopočítáme doma chybějící příklady ze str. 27, zítra se všichni těšíme na prověrku a to je vše :-)10.1.

DÚ z matiky: dopočítej příklady z učebnice na str. 26 a na zítřejší rýsování si zopakuj, co umíš z geometrie.

Ve středu budeme psát pololetní prověrku z českého jazyka, proto mám jednu radu pro každého minecrafťáka:  místo jednoho odpoledne na tabletu s kostičákama se věnuj hodinku svojí oblíbené učebničce jazyka českého a připomeň si učivo od začátku roku... 

A proto místo hezkého přeji odpoledne české.  :-) 

6.1. Dobrý den,

příští čtvrtek se zúčastníme akce "Bojovka na Kampě"  (viz. příloha) cena 110,- za žáka mi přijde trošku loupežnická, ale pro děti je to motivační i zajímavé, akce trvá cca 2 hodiny. Hradíme z třídního fondu, Uvítáme i doprovod rodičů nebo prarodičů zdarma. Případní zájemci se mi mohou ozvat na telefoun :-)

Společně budeme objevovat na Karlově mostě…

 • Co se děje v Klementinu
 • Jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu
 • Najdete ledňáčka, Bruncvíka, Sv. Jana Nepomuckého?
 • Kde sídlí politici a proč jsou na mostech věžičky
 • Pověst o Madlence a co dělala na mandlu
 • Protipovodňové bariéry, povodně a zase povodně
 • Co vybojoval Bruncvík pro české země

V rámci bojovky na Kampě zjistíte informace…
(děti v týmech budou s mapičkou hledat stanoviště a plnit úkoly)

 • O sochách
 • O stromech
 • O miminkách
 • O mlýnských kolech
 • O tom, co se děje na Kampě
 • O tom, kde spala anglická královna Alžběta II.


Sraz jako obvykle před školou v 8:00, odchod na MHD, Strašnická, Karlův most. Sebou sváču a průkazku, návrat cca 13:00.


Hezké odpoledne J.U.


4.1.

Zdravím všechny v novém roce a přeji dětem i rodičům šťastné vykročení za školními, osobními i pracovními úspěchy. 

Do pololetí budeme probírat a opakovat v ČJ vše o podstatných jménech, v M písemné a pamětné násobení a dělení, ve vlastivědě povrch ČR a středověk a v přírodovědě zvířata v zimním období, provedeme také nějaké pokusy a měření s veličinami. Chování třídy po prázdninách je zatím neuspokojivé, tajně doufám, že mne začnou čtveráci překvapovat?!?!?!

Dnes ještě bez úkolů, ale připravujeme se doma na pololetní práce z M i ČJ.  :-)   :-)


21.12.

Dobrý den přeji rodičům i dětičkám,

dnes se těšíme na besídku a pak hlavně na vánoční prázdniny. Myslete zejména na své zdraví a bezpečnost, při návštěvách příbuzných se děti mohou pochlubit, co nového a zajímavého se za podzim naučily. 

Děkuji dětem i rodičům za milé dárky a přeji Vám všem sváteční dny volna prožité v opravdové pohodičce a lásce v kruhu nejbližších.  J.U.
15.12.

Dobrý den, dnes si zasloužíte všichni, včetně marodů na teams, pochvalu za splnění domácího úkolu z matiky a jedničku za obrovské úsilí při nerovném souboji v basketbalu proti 4.B.

Připomeňte rodičům, že příspěvek za vánoční výrobky můžete nosit do úterý. Ve středu se učíme první dvě hodiny (opakování přírodověda + zeměpis + dějepis), po velké přestávce začíná "vánoční rej"

Každý by měl vyrobit nebo vymyslet jeden dáreček (drobnost, která potěší). který dáme do losování, aby byl každý obdarován a můžete přinést také dárky pro své nejlepší kámoše a kámošky. pití a dobroty k besídkovému hodokvasu zařídím já, ale můžete si přinést i něco na zub z domova.  

Přeji hezké odpoledne. Váš GRINCH :-)


PS: Přehled prosincové látky k opakování D, Z, Př :

 • Jaký byl středověk
 • Slované se stěhují
 • První sjednocení Slovanů
 • O Velké Moravě


 • Opakování Mapy
 • Zemský povrch
 • Povrch ČR


Ostatní rostliny v lese; Les kulturní a přirozený les;

Význam lesa

Živočichové v lese (Bezobratlí živočichové; Ptáci)

Živočichové v lese (Savci)Suplování  10.12.

 • ČJ: Pokračujeme v učivu o podstatných jménech podle učebnice s paní učitelkou, měli byste zvládnout i shrnutí na str. 66. Pokud ne, nic se neděje, dokončíme spolu příští týden.

 • AJ

 • M: Písemné odčítání
 • Dokončete str. 15.
 • Příklady na str. 16 si společně vypočítejte na tabuli (kdo je u tabule, počítá nahlas pro celou třídu)

 • ČJ: Napište si krátký diktát a společně si jej opravte, poté si zahrajte štafetu na slovní druhy (paní učitelka vám vysvětlí pravidla)

 • Přeji všem hezký třetí adventní víkend!!! JJJ


Suplování    8.12.

 • ČJ: Pády podstatných jmen.
 • Dokončit str. 63 (kontrola cv. 5), poté společně projděte pečlivě stranu 64 a paní učitelka vám zadá cvičení na str. 65, některá po skupinách, jiná samostatně.
 • Do sešitu si napište a doplňte větu:
 • SKLOŇOVÁNÍ PODSTATNÝCH JMEN znamená…..
 • Měli byste stihnout i cv. 2 na str. 42 v PS, pokud ne, doplňte za DÚ L
 • M: Písemné sčítání
 • Doufám, že jste zvládli to “těžké“ cvičení na zaokrouhlování a tak můžete pokračovat dále v učebnici s paní učitelkou. Vše je jenom připomenutí toho, co už umíte.
 • Př: Kulturní les a význam lesa.
 • Měli jste zjistit, jaké funkce plní les, tak tedy „do toho“!!!
 • Pomůže vám učebnice na str. 37. Řekněte paní učitelce a zbytku třídy, co znamená pojem kulturní les a co je to les přirozený. Na str. 38 a 39 si společně přečtěte o lesních živočiších. Které další znáte?
 • Vl: Pohoří a vodstvo ČR
 • Práce s mapou: Ukažte na mapě a vyjmenuj zakreslené řeky a vodní plochy. Ukaž také naše pohoří a krajská města. Jak využívá člověk řeky? Zkus na papír A4 namalovat mapu Česka a zakresli do ní Pohoří, řeky a města. Zkus najít na mapě místo, kde bydlí babička nebo kamarád, případně zajímavé místo, které jsi už navštívil. Pomůže vám paní učitelka a „googlík“.

 • Hezký den, přeju všem!!!


7.12.

Suplování 4.C 7.12.

 • ČJ Podstatná jména- rod životnost a číslo.
 • S paní učitelkou si přečtěte žluté poučky na str. 62 a 63 a postupně byste měli zvládnout společně i samostatně všechna cvičení. Není to pro vás nic nového, tak by to mohlo odsýpat a stihnete i cv. 1 a,b,c,d,e v pracovním sešitěJ
 • (poučky si nepište), ale musíte je znát!
 • M Pamětné počítání.

           Dokončete rozvážně zaokrouhlování na str. 11 (prý to některým moc nešlo L, a pak počítejte zpaměti příklady na str.13, některé sami se společnou kontrolou.

 • AJ
 • Vl: Jak se žilo na Velké Moravě.
 • Zopakujte si učivo o Velkomoravské říši a příchodu Cyrila a Metoděje (str. 18,19)
 • Samostatná práce: Zkus napsat své jméno, jména rodičů a jméno jednoho spolužáka, aby připomínalo hlaholici (obrázek na str. 19)
 • TV 
 • Pěkné odpoledne. J.U.


6.12.


Dobrý den,

v ČJ: pokračujeme v prezentacích čtenářských deníků. A pokud vše zvládneme, procvičíme si vyjmenovaná slova a slovní druhy.

M: Pamatujete na zaokrouhlování? Tak si dáme pár příkladů...  

S paní učitelkou zkuste zvládnout str. 10 a 11, a aby toho nebylo málo, zavzpomínejte na čtverec, obdélník, trojúhelník a kružnici...

4. - 5. Vv  .......................... blíží se Vánoce...... !

PS: Nezapomeň na DÚ z Př a Vl!!!

PSPR (pro rodiče): Tento týden si děti vyzvednou fotografie, prosím, aby nosily přesný obnos v obálce, paní učitelka jej vzápětí odevzdá paní hospodářce.  Děkuji. J.U.


3.12.

Dobrý den,

Dnes v ČJ zkontrolujete s paní učitelkou čtenářské deníky, jak jsme se domluvili  v říjnu. Každý z vás by měl zvládnout prezentaci své knihy a přečíst zajímavý nebo svůj oblíbený úryvek, 1. a 5. hodina by vám k tomu měla postačit, pokud nestihneme každého ze třídy, dokončíme v pondělí. Během přestávek sestavte s paní učitelkou dárky na akci "krabice od bot", Poslední hodinu přijde pro krabice pan učitel Kunc a odveze na diakonii do Nuslí.

V matematice pokračujeme v učebnici po str. 9 , paní učitelka vám zadá společné počítání i samostatnou práci, DÚ na víkend nebude :-) , paní učitelka vás chválila za vědomosti, ale s chováním a vyrušováním jste na tom dost "na štíru"!!! Tak mi neudělejte ostudu, ať se na vás můžu těšit. 

Přeji pěkný a zdravý víkend, J.U.


2.12.

Dobrý den, přináším vám zprávy z lesa, o kterém se dnes budete učit čtvrtou hodinu:

 • ČJ: Citoslovce

Na začátku hodiny zopakovat, slovní druhy 6 – 10, vyvolávat méně aktivní žáky, v PS na str. 40 samostatně cv. 1, 2, poté společná kontrola. V učebnici str. 59, cv. 1 – doplňujeme po větách společně slova a zdůvodníme!, vyhledáme citoslovce v textu. Do sešitu napíšeme poučku, cv. 2,3,4 společně (nezapomenout na 3b!)

DÚ: PS, str.40,cv. 1,2,3 Diktát ze středy zkontrolujeme spolu v 5. hodině, připojím se na TEAMS.

 • M: Porovnávání čísel
 • Zkontrolovat dú a dokončit stránku 6.
 • Společně přečíst zásady porovnávání čísel v růžovém rámečku, cv. 1, 2 a 4 vyvolávat žáky po jednom, 5,6 vynecháme a slovní úlohy si vypočítá každý sám. Pokud zbyde chvilka, můžete počítat cv. 3

 • TV: Nejspíš povede Pavla, pomoc při rozcvičce a hlavně při odchodu do a z tělocvičny, (nevím, zda už funguje voda v šatnách TV, tak ať jdou všichni raději před TV o přestávce na toaletu!!!)

 • Př: Ostatní rostliny v lese
 • Zopakovat látku z minulé hodiny ( druhy lesa, patra, byliny, keře, stromy), na str. 38 společně přečteme text a prohlédneme fotky rostlin, (nakreslete na papír vedle sebe přesličku, kapraď a mech)
 • Otázka: Když si přineseš z lesa kolečko mechu a necháš ho týden za oknem, změní se jeho hmotnost? A co se s ním stane, když jej pak položíš do misky z vodou? Proč?

 • Na závěr hodiny si přečtěte zelený úryvek od J. Žáčka o lese na str. 37 nahoře. A případně mohou žáci říkat, co všechno dokáže les.

 • ČJ: Společná oprava diktátu (TEAMS)
 • cv. 5 na str. 59 v uč pantomima – hádáme citoslovci !!! (budu stále připojen J)
 • poté hlasité čtení po jednom. Na pátek si všichni donesou vypracovaný list do čtenářského deníku a přečtenou! knihu, z níž nám budou číst vybranou ukázku.


Na závěr vám vysvětlím akci mít KRABICE OD BOT!,  jedná se o dárky pro dětí z dětských domovů a nemocnic. Projdi si nepotřebné hračky a věci, které už nepotřebuješ a rád je pošleš dál. Zítra si promítneme video. 

Př. krabice pro holky 9 - 10 let - hračky, školní potřeby, korálky, gumičky, knížky, komiksy, puzzle, sladkosti, krabička na sváču...

Př. krabice pro kluky 9 - 10 let - malý míček, dres, potítko, čepice, sportovní potřeby, časopisy (ABC,AUTA,100+1...),karty, hry, knížky, komiksy...


Zatím hezký den. J.U.
1.12

Dobrý den, dětičky, dnes nás na TEAMS bude šest. ostatní jsou ve škole.

Učivo:


 • ČJ: Částice
 • Str. 58,cv. 1. v učebnici vymýšlet podobné věty s částicemi z poučky. Poučku si nejdříve napsat do sešitu. Podobně cv. 2 a 3 (společně). Cv. 4 napíšeme jako diktát, pokud zbude čas, můžete 4b,c.

 • M: Počítáme nad 10 000.
 • Pokračujeme str. 5, sl. Úlohy 13,15,17 společně (jak budeme postupovat?), cv. 14,16, 18 sami do učebnice, poté společná kontrola. Pokud zbyde chvilka, zopakovat geometrii (rovnoběžky, kolmice, trojúhelník, kružnice)

 • Př: Rostliny bylinného a keřového patra
 • V učebnici společně pročíst a prohlédnout obrázky na str. 32, 32, klást důraz, co jsou byliny a co rostliny. Společně si popovídat, kteří živočichové se jednotlivými plody živí. Poté zopakovat jaké známe listnaté a jehličnaté stromy (nakreslete jak vypadá jehličí všech čtyř našich jehličnanů) a na závěr zkuste vyjmenovat 10 lesních savců, 6 lesních ptáků a 3 lesní brouky.

 • Vl: Zemský povrch
 • Na velké mapě ČR i zemských polokoulí si zopakujeme, jaké barvy co znamenají, jaký je poměr oceánů a souše?, máme bílý světadíl?, vyjmenujte světadíly, cestujte po ČR z města do města na různé světové strany, vyjmenuj sousední státy a urči jejich světové strany, co je to měřítko mapy?

Přeji hezký den. J.U.

30.11.

Dobrý den, od středy se budeme připojovat všichni "coviďáčci" v 8:00 na TEAMS, pro ostatní platí standartní výuka ve škole. Ty dva týdny to zvládneme !

Dnešní učivo:

 • ČJ: Na začátku hodiny vyzkoušet děti , co jsou slovní druhy 1 – 10 (svými slovy), poté děti v pracovním sešitě ve cv. 1 na str. 39 společně vyhledají nejen předložky, ale i spojky a samostatně doplní cv. 2. Pokud zbyde chvilka, můžete začít v učebnici částice na str. 58.


 • M: Počítáme s čísly nad 10 000
 • Zkontrolovat DÚ, učebnice str. 4, cv. 9 do učebnice sami, slovní úlohu 10 také, poté zkontrolovat. Cv. 11 vyvolávat děti po jednom, ať čtou čísla od jednotek.
 • Samostatně cv. 13 do sešitu a společně zkontrolovat , DÚ: doplnit do učebnice tabulku na str. 5.


Hezké odpoledne. J.U.

29.11. 

Dobrý den, budu zde zadávat učivo z vyučování za každý den, než se opět sejdeme v lavicích :-(

 • ČJ: v učebnici str. 57 Spojky cv. 1a,b společně, poté zapsat do sešitů žlutou poučku, cv. 2 každý samostatně do sešitu (zdůraznit dětem, aby si pozorně přečetli zadání!!!) poté zkontrolovat, cv. 3 a 4 společně.Pokud zbyde čas: určujte slovní druhy ve větách:
 • Martin chce žít zdravě.
  Často se zapovídám.
  Až dojedeš na křižovatku, jeď rovně.
  Včera sněžilo.
  Dlouze se zamyslel.
  Cyklista zahnul doleva.
 • M: Všichni mají mít 2. díl učebnice. Str. 3 cv. 1 společně, cv. 4 a 5 sami do učebnice, poté společná kontrola. Slovní úlohy 6 a 7 za DÚ a str. 4, cv. 9 postupně společně.

Přeji všem pevné zdraví i nervičky, ať máme jasné hlavičky :-)

25.11.

Info NÁHRADNÍ FOCENÍ: 

Milé kolegyně, milí kolegové,

v úterý 30. 11. proběhne náhradní vánoční focení pro děti, které byly nemocné či v karanténě. Prosím o seznam dětí (emailem či do budníku), které se tohoto náhradního focení zúčastní. Děti půjdou ráno před vyučováním rovnou na pavilón H, kde se vyfotografují a poté je pověřená osoba přivede zpět do třídy. Předem děkuji za seznam dětí a za spolupráci.


S přáním hezkého dne


Mgr. Jana Kůstka zástupkyně ředitele školyDobrý den,

dnes info o výuce pro nepřítomné žactvo:

 Zdravím děti nemocné i karanténou izolované a zdravím i děti, kterým se do školy nechce ráno vstávat. Zameškané učivo není složité, tak věřím, že se setkáme za čas všichni v lavicích se stejnými vědomostmi. V matice jsme dokončili 1. díl učebnice, včetně opakování. Příští týden začínáme ve 2. díle počítání nad 10 000. V ČJ opakujeme slovesa, příslovce, předložky a spojky na str. 53-57. Probereme ještě částice a citoslovce. V přírodopisu les, lesní patra, houby, rostliny a živočichové lesa do str. 40. V zeměpisu vodstvo a začínáme počasí a podnebí a v dějepisu opakujeme Slovany a Velkou Moravu.

Speciální DÚ: najdi dvě neobvyklá příslovce.  Hezký den, J.U.24.11.


Dobrý den,

zjisti doma od rodičů nebo z internetu, co znamenají následující výrazy: "zvoní mi v uších",  "je to v čudu", "vyjádři se",  "dám na modlení" a odpověz na otázku: Proč se zvoní v kostelích ?


Hezké odpoledne, J.U.


23.11.

Přeji dobrý den,

příprava na doma, pro ty, kteří nestihli ve škole: Napiš 10 přídavných jmen, které charakterizují třídu 4.C a k nim slova protikladná.  Do matematiky si připrav jeden kuriózní, vtipný, zábavný nebo zapeklitý příklad, který zadáš třídě jako učitel matematiky :-)

Hezké odpoledne, J.U.


22.11.

Dobrý den, 

dnešní info hlavně pro rodiče:

děti obdržely letáček s nabídkou kolekce volnočasového oblečení s potiskem naší školy. Prosím o nahlédnutí s dětmi a případný výběr. Materiál je kvalitní a ceny, myslím, v pohodě. Kdo letáček "ztratil", má možnost kouknout na https://www.kraloveskoly.cz/zsbrectanova/

Přeji hezký den. J,U.


19.11.

Dobrý den, přeji všem odpočinkový a pohodový víkend a připomínám, že v pondělí nás čeká čtvrtletní shrnutí z ČJ a v úterý pak z matematiky se zaměřením především na geometrii.

Nezapomeň si doplnit do sešitu poučku o příslovcích.  

Na shledání se všemi uzdravenými se těším v pondělí :-)


18.11.

Milé dětičky, i přes mé upozornění, že tentokrát domácí přípravu na web nedám, pro zapomětlivé hlavičky tak činím alespoň heslovitě rébusem.  ( KOŘENÍ, PÁČ, ŘÝ )  To první je až do úterý.

Užijte si dnes ještě trochu sluníčka, jako v tělocviku, za který vás všechny chválím. (kromě Petra)  :-)  :-) :-(


15.11.

Dobrý den, zde je listopadové učivo z ČJ: 

1. Stavba slova

2. Vyjmenovaná slova

3. Předložky od, nad, pod, před; předpony od-, nad-, pod-, před

4. Předložka bez, předpony roz-, bez-, vz. 

5. Předpony ob-, v-,skupiny bě/bje, vě/vje

6. Předpona vy-, vý- 

Shrnutí – Stavba slova 

a z matematiky:

Sčítání a odčítání v oboru do 10 000 zpaměti
Zaokrouhlování čísel
Písemné sčítání a odčítání
Násobení a dělení zpaměti, písemné násobení a dělení, procvičování
G - rýsování rovnoběžek, přímky kolmé a rovnoběžné


Dnešní domácí příprava pro ty, kteří nedokončili str. 38 v PS z češtiny a str. 49 z matiky

Vzkaz pro tento týden: "Vzdělávej se raději ve škole nežli doma"  zítra se vás zeptám, proč?  

Přeji vám hezké odpoledne. J.U.10.11.

Úkoly domů ze školičky pro všechny šikovné dětičky:  ČJ v pracovním sešitě doplň cv. 3 a 4 na str. 36.      Toť vše, ať se vám daří !!!!


9.11.

Dobrý den,

aby nebyla odpoledne nuda, pár příkladů z matiky: na str. 52, cv. 4,6,8 a 10 a do ČJ si připomeňte, co už víš o slovesech.

Info pro rodiče:  kdo si nepamatuje přihlašovací údaje na TEAMS, napište sms,  pošlu obratem.

Hezké odpoledne, J.U.8.11.

Dobrý den, připomínám info pro rodiče:

během dnešního a zítřejšího odpoledne jsem na telefonu pro případné individuální konzultace o výuce, hodnocení a ratolestech, v úterý v 18:00 se pokusíme se zájemci spojit přes TEAMS. 

Děti dnes mají odpoledne bez DÚ, leč připomenutí si učiva o zájmenech každému jen prospěje :-) :-) :-)


4.11.

Milé i nemilé dětičky,

dnes si zaslouží pochvalu z TV všichni, kteří poctivě cvičili a společnými silami téměř porazili áčko ve štafetě. Ale i dnešní remíza je prvním krůčkem k tomu, abychom se stali jejich rovnocenným soupeřem ve vybíjené.  A na dnešní "ulejváky" čeká v příští hodině TV speciální rozcvička :-)

Domácí příprava: do ČJ: připomeň si poučku o zájmenech na str. 51 v učebnici

                            do M: dokonči všechna cv. na str. 45, která se ti nepodařilo vyřešit v hodině (cv. 2 - 8, včetně tabulky)

Mějte krásné odpoledne. J.U.2.11.

Pěkné odpoledne všem vysportovaným dětem,

kdo se neunavil v tělocviku, může si dát doma ještě třicet dřepů a pro unavené čtvrťáky máme cv. 13, 14, 15 na str. 32 v pracovním sešitě do ČJ. Do matiky si zopakujte písemné sčítání, zítra si dáme pětiminutovku. Do vlastivědy si připrav, jak může člověk využívat vodu v přírodě (prameny, potoky, řeky, bazény, koupaliště, rybníky, jezera, nádrže, moře, oceány, ledovce...) 


PS: Těším se na další hodinu TV :-)))  Máte to tak také...?


1.11.

Milé dětičky,

za vaše již tradiční pondělní zlobení, mám pro vás domácí učení :-)


Matika: str 40, cv. 2,3,4,5 a 6


Počítejte, počítejte:-)

25.10.

Dobrý den,

v matice si opakujte počítání do 10 000, v pracovním sešitě ČJ doplňte cv. 1 a 2 na str. 29.

Přeji hezké odpoledne. J.U.


21.10.

Dobrý den,

níže uvádím probrané učivo v přírodopisu a vlastivědě za září a říjen

Opakování učiva 3. ročníku
Živá příroda; Houby; Rostliny (Vlastnosti rostlin)
Rostliny (Dělení rostlin; Stavba rostlin)
Živočichové

Voda; Vzduch
Minerály (nerosty) a horniny
Půda; Světlo a teplo ze Slunce
Ekosystém

V - dějepis:

 • Jak se měří čas
 • Kalendář
 • Letopočet
 • Století, tisíciletí

 • Naše země v pravěku
 • Jak se žilo ve starší době kamenné
 • Jak se žilo ve starší době kamenné
 • Jak se žilo ve starší době kamenné

V - zeměpis:

 • Naše vlast ČR, poloha ČR
 • Státní symboly
 • Státní svátky
 • ČR demokratický stát

 • Státní členění ČR
 • Kraje ČR
 • Obyvatelstvo naší vlasti
 • Opakování Naše vlast


Přeji hezké odpoledne, pozor na vichřici a nechoďte pod stromy :-)     J.U.

20.10.

Dobrý den,

v ČJ jsme dokončili v pracovním sešitě předložky a předpony, v matice počítáme s desetitisíci na str. 30 - 32. Z vlastivědy máme za úkol do pátku popsat výlet z Prahy do dalších tří měst v ČR, kterým směrem (S,J,V,Z) půjdeme (pojedeme) a co zajímavého cestou i v daných městech uvidíme nebo můžeme zažít.  

Hezký den, J.U.   :-)


18.10.

Zdravím všechny, ale zejména naše malé marody,

v matice jsme dopočítali příklady na str. 28 a začali počty s desetitisíci, v češtině jsme dnes procvičovali určování slovních druhů v textu, zopakovali jsme si, co vše už umíme určit u podstatných jmen (pády, čísla a rody).

Koncem týdne budeme psát a rýsovat prověrku z geometrie  (úsečky, přímky, obrazce...)


Užijte si pěkné odpoledne s podzimním sluníčkem. J.U.


14.10.

Na zítra dopočítáme cv. 43, 44, 45 na str. 28 do učebnice a v ČJ doplníme pracovní sešit do str. 24.  

Ať vám to za deštivého odpoledne více myslí a rychle ubíhá, dětičky!!! Vše už mohlo být hotové ve škole :-(


12.10.

Dobrý den,

do vlastivědy seřaď státní svátky od nejstaršího po nejmladší.

 Do ČJ si zopakuj učivo o stavbě slova na str. 26 a 27. 

A do matiky vypočítej tabulku 29 na str. 26.

PS: nezapomeň si zítra na první pomoc donést obvaz nebo obinadlo!

Užijte si pěkné odpoledne a Kačka oslavu s kamarády. Všechno nejlepší!!!11.10.

Dobrý den, dětičky, rodičové i prarodičové,

ve čtvrtek jsme si náramně užily vycházku na Staroměstské náměstí, kde jsme hledali pražský poledník, podle něhož se v minulosti měřil čas, společně se podívali, jak pracuje orloj, zašli si na Karlův most a po vydatné svačince u Donaldů jsme zamířili na bezvadnou prohlídku Národního muzea. Zúčastněné děti mohu pochválit za chování během vycházky i cestu MHD, ale za chování v muzeu rozhodně nezaslouží pochvalu všichni :-(   Pro nemocné mám dobrou zprávu: v zimě by měli otevřít expozici meteoritů a vltavínů a expozici hmyzu, navštívíme tedy muzeum znovu:-)  

Domácí příprava: v ČJ jsme psali vyprávění podle osnovy (obrázky v učebnici Jak pejsek z kočičkou pekli dort) a v matice dokončete slovní úlohy 17 - 20 na str. 25 (pouze výpočty) a spočítejte cv. 21 na str. 25.

Mějte hezké odpoledne, J.U.


6.10.

Dobrý den,

v matice  dokončit cv. 16 na str. 25, v češtině si zopakujte, co jsou slova nadřazená, podřazená, souřadná, mnohoznačná, jednoznačná, lichotivá a hanlivá. Vše stačí až na pondělí, neboť zítra jdeme do muzea :-)

Přeji všem pěkné odpoledne. J.U.


5.10.

Dobrý den,

do ČJ v pracovním sešitě dokončit cvičení 1 a 2 na str.18, do matiky si zopakuj učivo o bodu, úsečce, přímce a polopřímce. Budeme psát písemku z geometrie.

Hezké odpoledne.


4.10.


Dobrý den,  

Domácí příprava:   Vymysli pro třídu čtyři slovní úlohy zaměřené na násobení s vícecifernými čísly. (exponáty v muzeu v různých odděleních, počet pytlů odpadků na naši třídu a na všechny třídy, zvířata v zoo...) 

Ve čtvrtek jedeme do Národního muzea, sraz před pavilonem C v 8:00, odchod na autobus a metro, návrat cca 12:45 - 13:00.  Sebou kapesné na suvenýry, svačinu, pití a slušné chování. Vstupné je pro chytré děti zdarma:-)

Hezké odpoledne, J.U.


1.10.

Dětičky, dětičky, 

nerad zadávám úkoly na víkend, ale nemám jinou volbu :-(

ČJ  - opis článku Magikovy čáry v učebnici na str. 20 a podtrhnout všechny slovesné tvary. Dokončit v PS cvičení na str. 16.

Užijte si krásný podzimní víkend. Už toho sluníčka moc nebude.     J.U.


30.9.

Milé i nemilé dětičky,

dnes jste si zasloužily následující zadání: v pracovním sešitě z ČJ dokončit cvičení na str. 14 a v matice slovní úlohy 15 - 19 na str. 19 (výpočty do učebnice).

Kuba P. za nesplnění cv. 5a navíc cv. 3a,b a 4a,b,c - vše do sešitu :-(

Do příští Přírodovědy zopakujte dělení rostlin, stavbu rostlin a opylování rostlin. Dobrovolně si můžete nakreslit les a jeho patra. 

Přeji hezké odpoledne, J.U.


29.9.

Dobrý den,

DÚ z ČJ mají Terka, Barča, Viky a Štěpán z uč. na str. 17, cv. 3 a,b a 4 a,b,c a Kuba P. cv 5a.

Z matiky, kdo nestihl, dokončit slovní úlohy 103 - 105 na str. 16 (pouze výpočet do učebnice)

Hezké odpoledne a buďte hodné aspoň doma, dětičky! 

PS: doobjednal jsem pracovní sešity z vlastivědy - Z - 53Kč a D - 58Kč. Do příštího týdne, prosím 150Kč (111 na sešity a zbytek dáme do třídního fondu.)


27.9.

Dobrý den,

v matice začneme tento týden písemné násobení na str. 18, v geometrii zopakujeme úsečky a přímky, v ČJ vyjmenovaná slova a mluvnické kategorie podstatných jmen, PS doplnit po str. 13, v dějepisu si budeme vzhledem k výročí povídat o Václavu II. a ostatních českých králích, v zeměpisu začneme učivo o krajích krajem Středočeským a v přírodopisu zopakujeme vodní živočichy.

Velké poděkování patří dětem, které se v pátek zúčastnily akce "Uklidíme svět" a ve srovnání s osmáky sbíraly pohozené harampádí a uklízely nepořádek v okolí Malinovky s obrovským nadšením! :-) DĚKUJEME !!!

Hezký den, J.U.


23.9.

Dobrý den, 

zítra se zúčastníme 3. - 4. hodinu společného úklidu okolí školy. Máme na starosti úsek v okolí Malinovky, děti nafasují rukavice a pytle a budeme sbírat pouze plasty a papíry, nikoli nebezpečný odpad. Ať si děti vezmou nějaké starší nepotřebné oblečení.  Po úklidu na školní zahradě odměna - opékání špekáčků, mňam!!! 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA:

Př: na středu!!! Vyber si jednoho živočicha a napiš, co všechno o něm víš.
ČJ: cv. 3,4 na str. 13 v pracovním sešitě.Procvičovat vyjmenovaná slova a slova příbuzná v uč. na str 14, 15.
Hezké odpoledne. J.U.


22.9.

Dobrý den, 

po dnešních "erupcích na Slunci" mají dětičky počítání z matiky: slovní úlohy 86,87,88 se zápisem , výpočty a odpověďmi do sešitu a cv. 89 také do sešitu. Případně dopočítat nedokončená cvičení z dneška. Nemocným přejeme brzké uzdravení a těšíme se na shledání, Naty zapomněla ve třídě mobil, snad to bez něj přežije  :-)

Hezké odpolední počítání přeje J.U.  :-)


20.9.

Dobrý den,

v ČJ tento týden pokračujeme v opakování vyjmenovaných slov, probereme párové souhlásky, napíšeme si diktátky a samozřejmě trénujeme čtení nahlas.

V matice procvičujeme násobení, dělení, slovní úlohy a dělení se zbytkem.  Geometrie - obrazce a tělesa. Přírodopis - rostliny, houby. Vlastivěda Z - kraje ČR a obyvatelstvo. Vlastivěda D - pravěk, středověk, Keltové a Germáni.

Domácí úkoly zde budu zapisovat pravidelně jako loni, dnes nás více chybělo, dětičky tím pádem méně zlobily a jsou bez DÚ :-)


Mějte fajn odpoledne. J.U.9.9.

Dobrý den, 

opis povinností žáků zbývá pěti nepořádníkům (zítra zkontroluji), postupně si nosíme vybavení kufříků do Vv a do příštího pátku zbývají tři platby 458,- za pracovní sešity. 

V matice opakujeme v učebnici první stránky -  zatím všichni šikulové !!!  V rodném jazyce opakujeme slovní druhy a začneme si opět připomínat a osvojovat vyjmenovaná slova. Společně budeme procvičovat hlasité čtení. 

A stále si povídáme o slušném chování, které se k nám do třídního kolektivu pomaloučku polehoučku snad začne navracet :-)

Víkend bude bez úkolů, zadávat budeme až příští týden.    J.U.


6.9.

Dobrý den, vážení rodiče,

děti mají v notýskách info o doplnění pomůcek do Vv.  Zítra se konají v 18:00 třídní schůzky,  nezúčastněným jsem k dispozici na telefonu od 13:00 do 18:00. Konzultační hodiny k individuální problematice mám vždy v pátek  8:55 - 9:40. ( prosím o telefonickou dohodu předem ).

Platby za pracovní sešity dořešíme zítra, zatím to vychází na 458 Kč. Do třídního fondu budeme vybírat později, o plánovaných výletech "do zapadání sněhem" pohovoříme na schůzkách. 

Zatím přeji hezké odpoledne a těším se na setkání.  Ulrych J.


27.8. 2021

Vážení rodiče a ještě váženější školáci,

to nám to léto ale uteklo !!!  Přesto doufám, že už se někteří nemohou dočkat 1. září, aby opět mohli "řádit" ve své milované školičce. Mějte ale stále na paměti, že školu navštěvujeme kromě zábavy hlavně kvůli vzdělávání. Já sám se už velmi těším, až se naše partička sejde dohromady, abychom se společně mohli zdokonalovat v našem rodném jazyce, popasovat  se s nástrahami matematiky a geometrie, žasnout nad krásami naší vlasti, planety i vesmíru, pobavit se při výpravách do našich dějin a samozřejmě si zadovádět na hřišti a v tělocvičně. A samozřejmě i letos vás nemine předmět nejoblíbenější :  PŘESTÁVKY :-) Každý den na vás budu dohlížet i o přestávkách, tak pamatujte na zásady slušného chování.  Ve středu se budu těšit na shledání s povyrostlými čtvrťáky a čtvrťačkami.   Jiří Ulrych