8.B (Mgr. Hana Poláčková)

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 8. B 

(2022/2023)

Výlet do IQLandie v Liberci

(23. 5. 2023)

V úterý 23. 5. se vydala třída 8. B do libereckého zábavního parku IQLandie. Žáci si zde prošli zajímavé expozice věnující se vesmíru, lidskému tělu, smyslům, živlům, geologii a dalším zajímavostem ze světa kolem nás. Expozice byly interaktivní, takže spousta věcí nejen viděli, ale mohli si vyzkoušet a zažít na vlastní kůži, např. jak silná je vichřice, jak lidé vnímají zemětřesení, kolik decibelů má náš křik apod. Pro relaxaci žáci využili místní občerstvení nebo sekci s deskovými hrami a stavebnicemi. Na závěr pobytu byly nachystány laboratorní práce, při kterých si žáci zkusili oddělit různé složky směsí. Výlet se vydařil a žáci se vrátili po celém dni unavení, ale spokojení.

Návštěva Vodafone Playzone Areny na Chodově

(4. 5. 2023)

Elektro výuka na SPŠE Jesenická

(18. 4. 2023)

Exkurze na Letišti Václava Havla

(27. 1. 2023)

V pátek 27. 1. se třída 8. B vypravila na exkurzi na Letiště Václava Havla. Prohlídka začínala na Terminálu 2, kde se žáci na modelu seznámili s částmi letiště. Následovala bezpečnostní prohlídka, každý žák také obdržel identifikační pásek se svým jménem. Prohlídkový autobus žáky zavezl k jednotlivým částem letiště, k nákladové oblasti, nejstarší budově, hasičské zbrojnici a k hangárům. Z oplocené plochy pak účastníci sledovali odlety a přistání letadel. Díky velmi aktivní a zapálené průvodkyni se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací a výlet se jim líbil.

Vánoční besídka

(22. 12. 2022)

Vánoční turnaj

(20. - 21. 12. 2022)

Vánoční trhy

(7. 12. 2022)

Vánoční trhy se na naší škole pořádají už několikátým rokem. Je to skvělá příležitost, kdy žáci mohou projevit svou kreativitu, ale také se naladit na vánoční atmosféru. Rodiče mají možnost si projít hromadu stánků a koupit si výrobky nejenom od svého dítěte. Kromě všelijakých vánočních ozdob jste zde mohli najít i bufet, který připravily deváté třídy. U bufetu se tvořila velká fronta, ale stálo za to si počkat. Deváťáci vám kromě čajů, párků v rohlíku a vaflí mohli nabídnout i cukrovou vatu, která se vyprodala nejrychleji. Trh se konal 7. prosince od 16:00 do 17:30. Během odchodu návštěvníky doprovázely koledy, které hrály z tělocvičny. (Nikola Poláková)

Dne 7. 12. se na Základní škole Břečťanová uskutečnily vánoční trhy. Druhý stupeň měl své stánky v jídelně a první stupeň byl rozmístěný po pavilonech školy. Deváté třídy si pro návštěvníky trhů připravily občerstvení v podobě párků v rohlíku či vaflí. Na trzích byly k vidění vánoční dekorace, ozdoby na stromeček a cukroví. To, že se všem třídám podařilo prodat většinu výrobků a občerstvení, vedlo k získání velkého počtu peněz na podporu školy. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás přišli podpořit a přejeme krásné prožití vánočních svátků. (Andrea Šebová)

Dne 7. 12. proběhly v Základní škole Břečťanová tradiční vánoční trhy. Tyto trhy se konaly po dlouhé době. Kvůli covid-19 se totiž musel minulé roky jarmark zrušit. Žáci 1. stupně pořádali jarmark ve svých kmenových třídách, zatímco 2. stupeň ve školní jídelně. Jako vždy bylo také prodáváno občerstvení, které obsluhovali žáci 9. třídy. Trhu se účastnilo mnoho lidí a výdělky byly též veliké. Výdělky tříd učitelé využijí na školní výlety. Vánoční trhy byly úspěšné a ti, kteří nestihli navštívit vánoční trhy letos, mohou přijít příští rok. Děkujeme za návštěvu a přejeme vám klidné prožití vánočních svátků. (Jan Žlebský)

Vánoční dílny 

(30. 11. 2022)

Příšerky v hlavě - preventivní program 

(9. 11. 2022)

Halloweenský den 

(31. 10. 2022)

KINO SVĚTOZOR - MAGICKÝ SENEGAL 

(13. 10. 2022)

KINO HOSTIVAŘ - POSLEDNÍ ZÁVOD 

(30. 9. 2022)

Prezentace třídy 6. B a 7. B z předchozích let byla umístěna do MS Teams.