7.B (Mgr. Hana Poláčková)

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 7. B (2021/2022)

Bowling Na Ovčíně (28. 6.)

JumpPark Jarov (24. 6.)

Kino Hostivař - Top Gun 2 (23. 6.)

Kutná Hora (22. 6.)

Kutná Hora očima žáků:

Dne 22. 6. jsme byli na výletě v Kutné Hoře. Jeli jsme čtyři třídy. Jako první jsme se stavili na rozhledně ve vesnici Vysoká. V blízkém lese se nacházela i zřícenina zámku. Poté jsme se vydali do Kutné Hory, tam jsme nejprve navštívili Vlašský dvůr a zkusili jsme si ražbu pražských grošů. Poté následovala prohlídka stříbrných dolů a zpracování stříbra. Po prohlídce jsme navštívili gotický chrám sv. Barbory. Nakonec jsme měli hodinu na prohlídku kutnohorského centra. Výlet se nám moc líbil a rádi bychom Kutnou Horu navštívili znovu. (Adam Babický a Jan Žlebský, 7. B)

Bylo to dobré, ale velké teplo. Líbilo se nám v podzemí, až na to, že občas to bylo hodně těsné. V autobuse byla sranda. Rozhledna byla hezká a hezký výhled. (Lukáš Lisner, Stanislav Baranyuk, Matyáš Volf, Filip Plaček, 7. B)

Dne 22. 6. 2022 se uskutečnil výlet do Kutné Hory. Jelo se dvěma autobusy. V Kutné Hoře jsme navštívili rozhlednu Vysoká, kde se nám to moc líbilo. Vyzkoušeli jsme si ražbu mincí i cestu do dolu. Někdo se byl i podívat na chrám sv. Barbory. Měli jsme i rozchod, kde jsme se mohli podívat na Kutnou Horu a mohli si něco koupit. Moc se nám to tam líbilo. (Lucie a Tereza Ivánkovy, 7. B)

Mediální gramotnost v Městské knihovně Praha a Hostivařská přehrada (21. 6.)

Botanická zahrada (17. 6.)

V pátek 17. 6. navštívili žáci 7. B Botanickou zahradu v Praze v rámci přírodovědné exkurze. Žáci byli rozděleni do skupin a každá měla za úkol zpracovat vybranou čeleď rostlin. V první části vycházky poznávali žáci znaky rostlin, čeledě a zástupce za pomoci p. uč. Hamana, pak si již hledali zástupce čeledí sami. Žáci si nalezené exempláře fotili a zjišťovali si další informace pro závěrečnou prezentaci. Počasí výletníkům přálo a návštěva Botanické zahrady se vydařila.

Zahradní slavnost (3. 6.)

Robotická dílna (20. 4. a 4. 5.)

S paní učitelkou Liškovou jsme ve dvou skupinách navštívili robotickou dílnu na SPŠ Na Třebešíně. Více informací zde:

Černý pátek (29. 4. 2022)

Ukliďme Česko (13. 4. 2022)

Akcí Ukliďme Česko jsme přispěli ke zkrášlení našeho okolí. Na závěr jsme si společně se 7. C užili táborák a opékání buřtů.

Modrý pátek (25. 2. 2022)

Lyžařský kurz (25. 2. - 4. 3. 2022)

Každý den jsme lyžovali odpoledne i dopoledne. V úterý dopoledne nás učili na běžkách a odpoledne na nich byl závod. Ve čtvrtek byl slalom. Večer jsme hráli různé hry nebo jsme měli volno. Většinou bylo na sjezdovkách málo lidí a odpoledne byly velké hroudy. (Kvido Pros)

Na LVK to bylo super. Dobře tam vařili a bylo tam hezké počasí. V úterý jsme byli na běžkách. Odpoledne jsme běželi závod v biatlonu. Předposlední den, tedy ve čtvrtek, jsme jeli dopoledne slalom. Večer po večeři se vyhlašovaly závody. Rozdávaly se ceny, např. bonbóny, lahve, karty. Rozdávaly se i medaile. V pátek jsme odjížděli do Prahy. LVK jsem si užila, hlavně lyžování. (Tereza Ivánková)

Líbilo se mi, že bylo krásné počasí na lyžování, svítilo slunce a byl dobrý sníh. A nelíbilo se mi, že po obědě byl prašan a hůře se lyžovalo a že první den jsem měl blbě seřízené lyže. Ale jinak lyžák byl velmi vydařený. (Filip Plaček)

Na lyžařském výcviku to bylo fajn. Bylo tam krásné počasí. Vždycky dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne jsme chodili lyžovat a večer po večeři se koukali na fotky z toho dne. Také jsme hráli hry (židličkovanou, zoo…). Jídlo tam bylo fantastické. A poslední den jsme měli super diskotéku. (Tereza Šmídová)

Celý týden bylo krásné počasí a bylo hodně sněhu. Lyžovalo se zde dobře a bavilo mě to. V hotelu moc dobře vaří. Celý týden jsem si užil a budu na něj dlouho vzpomínat. (Jan Žlebský)

Na lyžařském výcviku to bylo fajn. Bylo tam krásné počasí a krásné výhledy. Z dnů jeden byly běžky a druhý odpoledne byla procházka, z které jsme byli více promočení než z lyžování. Jídlo tam bylo famózní. Každý večer jsme měli program, buď nějakou hru, nebo přednášku. A poslední den byla diskotéka a tam jsme si zatrsali. (Beáta Vanduchová)

Za mě tento lyžák byl skvělý, moc jsem si užila lyžování, běžkaření a různé soutěže. Měli jsme super počasí a skvělé jídlo. Poznala jsem moc dalších lidí. Tím myslím i našeho instruktora Domču. Tento lyžák jsem si moc užila. (Markéta Plačková)

Vánoční besídka (22. 12. 2021)

Kino Hostivař (20. 12. 2021)

Zelený pátek (17. 12. 2021)

Národní muzeum (15. 12. 2021)

Ve středu 15. 12. navštívila třída 7. B Národní muzeum. Žáci se stručně seznámili se vznikem muzea a s jeho jedinečným Panteonem. Poté si prošli expozice ve staré i nové budově. Každý si v muzeu našel něco, co jej zaujalo. Nejvíce se žákům líbil sál minerálů a zatemněná místnost se svítícími exponáty. Pozornost vzbudila kostra plejtváka a velká zvířata. Ve spojovací chodbě muzeí a v expozici Dějiny 20. století si užívali zejména videoprojekce.

Výrobky na vánoční trhy (8. 12. 2021)

Krabice od bot pro sociálně znevýhodněné děti

(3. 12. 2021)

Vánoční dílny (30. 11. 2021)

Hnědý pátek (26. 11. 2021)

Den nadpřirozených bytostí (1. 11. 2021)

Planeta Země 3000 - Madagaskar (26. 10. 2021)

Červený pátek (22. 10. 2021)

Získali jsme nejvíce bodů z 2. stupně :-).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 6. B (2020/2021)

Přespávání ve škole (24.6.2021)

JumpPark Jarov (23.6.2021)