Hra na hrad, 5.A (Z. Täuberová)

08.10.2024

Žáci 5.A nedávno poznávali naši historii během tří částí Hry na hrad v muzejních prostorách Příběhu pražského hradu. Měli možnost zhlédnout skutečné poklady a archeologické nálezy od doby pravěku až po novověk. Formou kvízové hry a hledání odpovědí viděli části mamutích kostí, hliněné nádoby, šperky, knihy, oděvy panovníků, náhrobní kámen Přemysla Otakara II., korunovační klenoty z té doby, Zlatou bulu sicilskou nebo časti původních základů staveb. V poslední části hry pak hledali detaily na všech nádvořích Pražského hradu a věřte, že mezi množstvím zahraničních turistů to vůbec nebylo jednoduché. Díky této aktivitě si žáci doplnili svoje znalosti z vlastivědy a spojili teorii s osobním prožitkem, který jejich vědomosti upevní. Celou dopolední akci jsme ještě doplnili prohlídkou Vladislavského sálu, a tím jsme navázali na loňskou prohlídku Zlaté uličky, Chrámu sv. Víta a galerie na Pražském hradě.