Limbach, 6. třídy (V. Kunc)

12.11.2017

Dne 12. listopadu 2017 se třídy 6. A a 6. B, pod vedením učitelů V. Kunce, L. Nevařilové a T. Douchy vydaly na sportovně-kreativní zahraniční pobyt do německého Limbachu. Každý den začínal krátkým výběhem a rozcvičkou v blízkém okolí. Poté následovala snídaně, která stejně jako večeře probíhala formou švédských stolů. K obědu měli žáci téměř vždy nějakou místní specialitu. O náplň programu jednotlivých dnů se postarala německá strana, která pro žáky připravila sportovní a kreativní aktivity. Žáci byli většinou během dne rozděleni do skupin, které měli odlišný dopolední a odpolední program. O blaho všech se každý den starala služba dne, která nás všechny ráno s úsměvem budila, dohlížela na včasné příchody na aktivity, čistotu ve společenské místnosti a na konci dne si pro ostatní připravila několik společných aktivit pro bližší seznámení a stmelení kolektivu jednotlivých tříd.

V pondělí 13. listopadu jsme v rámci dopoledního programu společně navštívili místní muzeum zlatu, kde se žáci seznámili s tím, jak se rýžuje zlato. Jako památku si každý žák odnesl několik drahých kamenů vlastnoručně nasbíraných. Během odpoledního programu byli žáci rozděleni na dvě skupiny, jedna skupina si zkoušela vlastnoruční výrobu gelových svíček a druhá skupina malovala na hedvábné šátky. Před večeří zorganizoval pan učitel V. Kunc florbalový turnaj, který probíhal i následující podvečery. V přestávkách mezi zápasy měli žáci možnost si zahrát stolní tenis, kulečník nebo fotbálek.

Následující den, v úterý 14. listopadu, jsme absolvovali program společně s třídou německých žáků z blízké základní školy, kteří byli v Limbachu ubytováni společně s námi. Jedna skupina v rámci dopoledního programu absolvovala trénink střelby z laserové pistole vleže a vestoje. Poté následoval biatlonový závod, který se skládal ze střelby vleže, vestoje a dvou kratších běžeckých okruhů. Druhá skupina se mezitím účastnila českoněmecké konverzačních aktivit, při kterých se děti navzájem seznámily, a zároveň se zábavnou formou naučily některá německá slovíčka a fráze. V odpoledním programu došlo k výměně obou skupin.

Během dopolední programu ve středu 15. listopadu jedna skupina opět vlastnoručně vyráběla gelové svíčky, a ta druhá si vyzkoušela tzv. embossing neboli techniku vytlačování vzoru (obrazců) nebo textu do hloubky podkladu. Během odpoledního programu byly třídy po skupinkách seznámeny se základy lezení, nejprve na boulder stěně, poté na venkovní lezecké stěně jedné z budov. Večer jsme společně s německými žáky opékaly párky na námi připraveném ohni.

Ve čtvrtek 16. listopadu jsme společně s německými žáky absolvovali celodenní výlet do městečka Eibenstock, který zahrnoval jízdu na bobové dráze, minigolf a tříhodinové koupání v místním aquaparku. Poslední večer našeho pobytu v německém Limbachu se konala diskotéka v tělocvičně.

V pátek 17. listopadu před snídaní byl vedoucím kurzu V. Kunce hodnocen zahraniční pobyt a rozdány hodnotné ceny za biatlonový závod, nejlepší pokoj v bodování, florbalový turnaj, sympaťák a sympaťačka kurzu. Po snídani jsme vyrazili směr Praha. Doufáme, že se všem zahraniční pobyt líbil.

PS: Panu učiteli Mgr. T. Douchovi vděčíme za pohotové a vtipné překladatelské služby.