Výlet do jižních Čech, 8.B (L. Nevařilová)

19.06.2024

Dne 18. června se třída 8. B pod vedením paní učitelek Mgr. Ludmily Nevařilové a Mgr. Miroslavy Preclíkové vydala prozkoumat krásy jižních Čech v oblasti Sezimova Ústí a Tábora. Na cestu jsme se vydali vlakem ze zastávky Praha - Zahradní Město až do místa našeho ubytování - chatová osada Soukeník. Během prvního dne jsme využili možnost koupání v řece Lužnici, hráli se různé míčové hry a den jsme zakončili fanděním českému fotbalovému týmu. Počasí je slunečné, voda byla osvěžující a večer pohodový.

Ve středu po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme se vydali na pěší túru do města Tábor podél řeky Lužnice v délce 8,5 km. Cestou v Sezimově Ústí jsme se zastavili u vily prezidenta E. Beneše, kde jsme žáky seznámili s významnou osobností meziválečného období. Ve městě Tábor jsme vystoupali na věž místního kostela, obdivovali renesanční a barokní měšťanské domy na náměstí a stručně seznámili žáky s historií města Tábor a osobností Jana Žižky. Cesta na vlak vedla kolem vodní nádrže Jordán. Po návratu jsme se zchladili v řece Lužnici. Po krátkém odpočinku a výbornému řízku s opečenými bramborami k večeři jsme zakončili den sportovními aktivitami a večerními disco tanci. I přes vysoké teploty jsme úspěšně zvládli celý den.

Po včerejším náročném celodenním programu si žáci zasloužili prodloužení budíčku. Po ranní hygieně se bohatě nasnídali, připravili chaty k předávání a užívali si posledních sportovních aktivit. Pak jsme se rozloučili s kouzelným retro areálem a vydali se na zpáteční cestu vlakem do Prahy. Třídenní výlet 8. B se velmi vydařil. Po celou dobu nám přálo pěkné slunečné počasí, žáci byli super a dostali i pochvalu i od zaměstnanců osady Soukeník.